Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

23 czerwca zakończył się ósmy konkurs Sanitec Koło na „Projekt Łazienki”. Wyniki ogłoszono na uroczystości w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
Miejsce zakończenia konkursu jest ściśle związane z jego tematem. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie projektu koncepcyjnego toalety publicznej wolno stojącej w Helu obok Fokarium i plaży miejskiej od strony Zatoki Puckiej. Lokalizacja przyszłej toalety wpisana jest również w obszar znajdujący się nad Zatoką Pucką i objęty projektem „Błękitnej Wioski”. Miejsce to będzie pełniło rolę ośrodka edukacyjno-badawczego promującego dziedzictwo kulturowe tego regionu, a jednocześnie będzie miejscem rekreacji dla urlopowiczów.
W odróżnieniu od poprzednich konkursów na projekt łazienki tegoroczny najlepszy pomysł ma szansę realizacji. Jest wiele wskazań, że rzeczywiście dojdzie ona do skutku. Jeżeli tak się stanie, z pewnością będziemy wspierać jej budowę – powiedział Marek Kukuryka, prezes Sanitec Koło.
Stopień trudności tegorocznego konkursu był wyższy ze względu na wymóg osadzenia projektu w konkretnej lokalizacji. Pewnie z tego też względu na konkurs wpłynęło znacznie mniej prac niż w poprzednich edycjach – 135 projektów (119 prac z Polski i 16 Ukrainy). Zdobywcy Grand Prix „Łazienka Koło 2006” otrzymali 24 tys. zł, a autorzy pięciu wyróżnionych prac nagrody w wysokości 7 tys. zł (2 wyróżnienia I stopnia) i 3 tys. zł (3 wyróżnienia II stopnia). Autorzy sześciu projektów zdobyli uznanie jury i nagrody w wysokości 500 zł każda. W związku z ogłoszeniem konkursu na Ukrainie przyznano też dwa specjalne wyróżnienia (I stopnia – 2000 zł, II stopnia – 1000 zł) dla najlepszych projektów z tego kraju.
Nagrodzone prace można oglądać w lipcu i sierpniu w Helu na bulwarze sąsiadującym z Fokarium.        

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA