Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Provex - włoski producent akcesoriów łazienkowych i kabin prysznicowych, postawił na specjalizację w dziedzinie asortymentu łazienkowego dla osób posiadających ograniczenia ruchowe. Projektantom firmy Provex bardzo dobrze znane są problemy i ograniczenia, z jakimi borykają się niepełnosprawni i osoby w podeszłym wieku.

Z bogatego programu produkcyjnego firmy Provex projektant jest w stanie wybrać odpowiedni asortyment, aby zapewnić komfort niepełnosprawnemu w każdej łazience. Łazience szpitalnej, hotelowej, a przede wszystkim swojej własnej.

Provex oferuje bogatą gamę produktów, które wyróżnia wysoka jakość i funkcjonalność. Jako pierwsze można zaprezentować uchwyty ścienne proste oraz kątowe (90Ľ oraz 145Ľ). Można je mocować w poziomie oraz w pionie.

Inną propozycją firmy Provex są stałe poręcze (zdj.nr 3) oraz ruchome przy WC (zdj. nr 4) o najbardziej poszukiwanych długościach, a mianowicie: 64 cm i 74 cm. Kolejny produkt to siedziska do kabin prysznicowych. Wśród tych ostatnich są dwa podstawowe modele: do 100 oraz do 160 kg. Siedziska są oferowane w koloach biały z chromem oraz biały.

Osobom preferującym kąpiel w wannie, Provex proponuje ławki nawannowe posiadające regulację taką, aby można było wykorzystać je w każdej wannie.

Innym przydatnym urządzeniem dla korzystających z kąpieli w wannie jest uniwersalny wkład do wanny. Można go ustawić pod dowolnym kątem, wykorzystując go jako oparcie dla pleców bądź nóg. To urządzenie zapewnia komfort kąpieli osobom niepełnosprawnym, starszym, a z kolei dzieciom - bezpieczeństwo.

Wejście i wyjście z wanny dla niektórych może stanowić problem. Osobom tym Provex proponuje specjalny uchwyt. Jest on bardzo stabilny i wytrzymały na duże obciążenie. Profil uchwytu jest wykonany ze stopu aluminium i pokryty lakierem poliestrowym. Zastosowano w nim wkładkę tworzywową ryflowaną. Skutecznie zapobiega ona poślizgowi wilgotnej, namydlonej dłoni, zapewniając nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo korzystania z wanny.

Cała rodzina drążkowych uchwytów łazienkowych oferowanych przez firmę Provex ma budowę modułową. Częściami mocującymi, nadającymi całemu uchwytowi określony kształt są kształtki z tworzyw sztucznych.

Elementy montażowe są wykonane również z tworzywa sztucznego, lecz zbrojonego włóknem szklanym. Wykończenia maskujące są wykonane z tworzywa ABS. Do montażu drążków firma dołącza śruby ze stali nierdzewnej.

Nowością, na którą warto zwrócić uwagę są drążki i poręcze - w różnych kolorach - wyposażone w paski fluoroscencyjne. Dzięki temu niepełnosprawny może zawsze w każdej sytuacji je zlokalizować.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA