Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Od 27 września do 1 października br. w Bolonii odbywać się będą Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie.
Jak zapewniają organizatorzy, na trzy miesiące przed rozpoczęciem targów powierzchnia wystawiennicza (156 tys. m2) została niemal całkowicie wyprzedana. Jak dotąd chęć wzięcia udziału w imprezie zadeklarowało ponad tysiąc firm z 31 krajów świata, w tym 503 producentów płytek ceramicznych, którzy zajmą powierzchnię ponad 85 tys. m2 oraz 366 producentów wyposażenia łazienek (skupionych na 50,8 tys. m2).
Najliczniej w gronie wystawców reprezentowani będą Włosi – do udziału w targach zgłosiło się już 351 producentów płytek ceramicznych z tego kraju, 343 producentów wyposażenia łazienek oraz 89 firm reprezentujących inne sektory obecne na Cersaie. Na targach obecni będą również polscy wystawcy, m.in. Ceramika Paradyż i Cer-rol.
Targom Cersaie towarzyszyć będą również wystawy i konkursy. „Ceramic Tiles and Urban Renewal” to konkurs adresowany do architektów i inżynierów zrzeszonych w organizacjach branżowych. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie fragmentu przestrzeni miejskiej (5 wybranych włoskich placów) z wykorzystaniem płytek ceramicznych. Równocześnie podczas trwania targów Cersaie swoje pomysły prezentować będą także studenci. W ramach pokonkursowej wystawy „Cumulus” będzie można zobaczyć prace studentów prestiżowych szkół plastycznych z Paryża, Londynu, Lund i Tallina wykorzystujące innowacyjne, eksperymentalne zastosowania płytek ceramicznych we wzornictwie i architekturze.
(KZ)
         
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA