Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wanny narożne (zwłaszcza modele asymetryczne), z uwagi na szereg swych zalet (m.in. małą ilość miejsca, jakie zajmują, stosunkowo przystępną cenę) stanowią ciekawą propozycję dla osób pragnących wybudować lub zmodernizować swoją łazienkę. Fakt ten po części sprawił, że to właśnie im postanowiliśmy poświęcić pierwszy w nowym roku przegląd.

REKLAMA

Wanny narożne (zwłaszcza modele asymetryczne), z uwagi na szereg swych zalet (m.in. małą ilość miejsca, jakie zajmują, stosunkowo przystępną cenę) stanowią ciekawą propozycję dla osób pragnących wybudować lub zmodernizować swoją łazienkę. Fakt ten po części sprawił, że to właśnie im postanowiliśmy poświęcić pierwszy w nowym roku przegląd.

Wraz z nowym rokiem postanowiliśmy w znaczny sposób rozwinąć formułę publikowanych przez nas przeglądów. Prezentacje każdego modelu wanny wzbogaciliśmy o profesjonalną rekomendację, której udzielają przedstawiciele firm handlowych zajmujących się sprzedażą danego rodzaju produktów. Decyzja ta była nieprzypadkowa; pragnęliśmy, aby przy okazji prezentowania produktów poszczególnych firm, swoją cenną wiedzą podzieliły się osoby, które w trakcie swej codziennej pracy mają styczność nie tylko z wannami danego producenta, ale również z produktami konkurencji. Ten punkt widzenia pozwala odkryć i uwypuklić cechy produktu, które wyróżniają go spośród pozostałej oferty rynkowej. Mamy nadzieję, że nowa formuła spodoba się Państwu, a nasze przeglądy staną się środkiem służącym zacieśnianiu kontaktów w branży i lepszemu wzajemnego poznaniu. Przy tej okazji pragniemy podziękować naszym ekspertom za profesjonalne podejście do sprawy i poświęcenie swego cennego czasu.

WANNY ZE ŚRODKOWEJ PÓŁKI. W przeglądzie znalazły się produkty firm, które sprzedają najwięcej wanien na polskim rynku. Znalazło to po części odzwierciedlenie w ustaleniu pewnego wspólnego charakteru prezentowanych wanien - niemal wszystkie firmy przedstawiły modele średniej klasy, których cena leży w przedziale 1000-2000 zł. Pod niemal każdym z wymienionych względów wyróżnia się wanna Aviva firmy Hoesch. Za tę stosunkowo dużą, trzyosobową wannę zapłacić trzeba ponad 16 tysięcy złotych.

Stosunkowo zbliżone są również systemy montażu (nogi z regulowaną długością lub stelaże w przypadku wersji z hydromasażem), sposób wzmocnienia warstwy akrylu (żywica epoksydowa wzmocniona włóknem szklanym) itp. Główną cechą różnicującą prezentowane wanny jest w pierwszym rzędzie ich wzornictwo oraz proponowany (w standardzie lub opcji) asortyment wyposażenia dodatkowego.

DOMINACJA AKRYLU. O finalnej jakości wanny decydują właściwości półproduktu stosowanego do ich wytwarzania, tzn. płyt akrylowych. Wśród nich wyszczególnić można atrakcyjny połysk powierzchni, łatwość utrzymania w czystości, dużą odporność na obciążenia i uderzenia oraz, co bardzo ważne z punktu widzenia producenta wanien, także dużą łatwość termoformowania. Właściwości fizyczne tego tworzywa sprawiają, że misy wanien akrylowych mogą przybierać ciekawe, niedostępne np. w przypadku wanien stalowych kształty. Przykładem takich rozwiązań jest m.in. wanna Joanna firmy Cersanit posiadająca wewnątrz misy wyraźne wyprofilowania pełniące funkcję podpórek ramion.

Jakość powierzchni akrylowych sprawia, że producenci wanien udzielają na nie stosunkowo długich gwarancji (najczęściej w przedziale 5-10 lat). Niekiedy okresy te są jeszcze dłuższe, np. firma Aquaform oferuje 15 lat gwarancji na zachowanie barwy i połysku akrylu.

W każdej z przedstawionych wanien istnieje możliwość zamontowania kilku rodzajów masażu powietrznego lub wodnego. Misy wanien ze zbrojonego akrylu sanitarnego stanowią w takim przypadku stabilną ramę, do której mocowane są dysze z przewodami doprowadzającymi wodę i powietrze oraz elementy sterujące.

Prezentowane w przeglądzie modele wanien stanowią jedynie wąski wycinek oferty narożnych wanien dostępnych na rynku, niemniej jednak na ich przykładzie można prześledzić ogólne tendencje obowiązujące przy projektowaniu i wytwarzaniu tego typu produktów. Niezależnie od motywów, jakimi kierowały się poszczególne firmy przy wyborze konkretnego modelu wanny do przeglądu, każda z nich stanowi szczególną pozycję w ich ofercie, i m.in. dlatego należy się im szczególna uwaga.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA