Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Przemysław Powalacz, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu Sanitec Koło,
z dniem 1 kwietnia 2008 roku objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego spółki. Jednocześnie pełnić będzie funkcję Senior Vice President Sanitec Corp. CEE. Na stanowisku tym zastąpił Marka Kukurykę, długoletniego prezesa spółki, który piastował je do 31 marca br.
Przemysław Powalacz, (33 l.) jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz programu MBA na Uniwersytecie Warszawskim & University of Illinois. Z Sanitec Koło jest związany od 2004 roku -  początkowo jako dyrektor ds. marki i rozwoju rynku, a od lipca 2005 r. jako dyrektor marketingu i prokurent. W listopadzie 2006 roku objął stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu, które piastował do końca marca br.
Przemysław Powalacz zapowiada, że będzie kontynuował dotychczasową strategię rozwoju firmy. Znaczący nacisk kładziony będzie nadal na umacnianie pozycji lidera w kraju oraz rozwój eksportu wyrobów pod marką Koło do pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
- Nasz największy kapitał to świetny zespół ludzi, szeroko rozumiane kompetencje w branży łazienkowej oraz bardzo silna marka. Zrobię wszystko, aby właściwie wykorzystać te zasoby do umacniania pozycji branżowego lidera w tej części kontynentu  - mówi Przemysław Powalacz.
Dotychczasowy prezes zarządu, Marek Kukuryka (54 l.), zdecydował się z końcem marca br. opuścić firmę. Pracę w Kole rozpoczął w sierpniu 1993 roku, bezpośrednio po przejęciu fabryki przez Grupę Sanitec. Funkcję prezesa zarządu Sanitec Koło Sp. z o.o. pełnił od 1996 roku. Był współtwórcą i inicjatorem przekształcenia i rozbudowy fabryki w Kole oraz kolejnych inwestycji Grupy Sanitec w kraju oraz regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Marek Kukuryka pytany o powody swojej decyzji odpowiada:
- Nie ma w tym żadnego drugiego dna. Odchodzę dlatego, że trochę zmienia się Sanitec, a po 14 i pół roku pracy w tej firmie pora dać szansę młodszym i szukać nowych wyzwań.
Przez ostatnie lata Przemysław Powalacz był  jednym z najbliższych współpracowników dotychczasowego prezesa.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA