Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Prezentowana łazienka to przestrzeń okiełznana przez mozaikę. Drobne kostki łagodnie oplatają tu kolejne miejsca łazienkowego wnętrza, dokładnie wyznaczają i charakteryzują strefy przeznaczone dla poszczególnych czynności związanych z higieną ciała.

Łazienka została zaprojektowana tak, by korespondować z wnętrzem znajdującej się obok sypialni. Dlatego też \"przeniknął\" do niej fragment drewnianego parkietu, który ma podkreślać stylistyczną bliskość obu pomieszczeń. Sypialnię i łazienkę łączą także - wbrew swojej pierwotnej funkcji oddzielania - półprzezroczyste drzwi wykonane z matowego szkła.

Zaraz przy wejściu zaaranżowany został kącik oddzielony od reszty łazienki małą ścianką oraz mozaikowymi akcentami na okładzinie, w którym znajdują się podwieszany sedes oraz bidet. To wyraźne wyodrębnienie i zamknięcie czyni tę przestrzeń bardziej intymną. Po jej drugiej stronie umieszczona została owalna, wpuszczona w marmurowy blat umywalka. W tej strefie na uwagę zasługuje przedłużające ściankę lustro w dość masywnej, drewnianej oprawie. Stalowe elementy mocujące lustro współgrają ze stalowym wykończeniem szafek znajdujących się pod umywalką.

Dużą, zorganizowaną na planie koła, murowaną kabinę prysznicową śmiało określić można mianem głównego punktu tego wnętrza. Jej wygląd ewidentnie kształtował duch minimalizmu. Prysznic, dysze do hydromasażu oraz bicze wodne ukryte zostały w stalowej kolumnie znajdującej się wewnątrz natrysku. Prawie niewidoczny szklany parawan chroni

łazienkę przed zalaniem wodą podczas kąpieli. W tej strefie jest ona zalana zupełnie inną falą - powstałą z drobnych elementów mozaiki, które zajmują całą przestrzeń przynależną kabinie prysznicowej. Dopełnieniem strefy kąpielowej jest owalna wanna. Jej przestrzeń również została \"opleciona\" wielobarwną mozaiką, która wyraźnie odcina się od jednobarwnych, spokojnych ścian i podłogi. Ciekawym elementem okolic wanny są umieszczone w lekko półokrągłej ścianie trzy różnej długości i wysokości podświetlane półki-wnęki. Można w nich ustawić nie tylko przydatne w kąpieli kosmetyki, ale również elementy dekorujące wnętrze łazienki.

Zastosowanie w tym przestronnym, uporządkowanym funkcjonalnie wnętrzu mozaikowej okładziny sprawiło, że to, co powinno kojarzyć się z prostą, statyczną formą, zamieniło się w układ pełen ruchu i zmienności. Drobna kostka mozaiki to najlepszy materiał we wnętrzach, w których ostre kąty mają zostać zastąpione przez łagodne łuki i zaokrąglenia.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA