Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ta łazienka jest jak cappuccino – wykwintna, delikatna pianka w kolorze écru przyprószona odrobiną czekolady. Nie tylko świetnie smakuje, ale też dobrze wygląda.

Tę łaziekę domownicy określają jako dziecięca. Ale tylko dlatego, że korzystają z niej córka i syn gospodarzy. Usytuowana na piętrze apartamentu jest naturalnie skomunikowana z ich pokojami. Od początku jednak było wiadomo, że aranżacja tego wnętrza nie będzie nacechowana dziecięcymi motywami. Jak bowiem pogodzić  oczekiwania kilkuletniej dziewczynki i nastoletniego chłopca? Projektantka postawiła więc na uniwersalne zasady: tzw. złotego środka i efektu parawanu. Zwłaszcza, że wyraźnie prostokątne wnętrze, umieszczone pod lekkim spadkiem dachowym, prosiło się o wizualną korektę proporcji i dodanie mu przyjaznego charakteru.
Wysoki dekoracyjny filar przeciął długi blat umywalkowy w proporcjach 2/5 do 3/5. Sięgając sufitu stał się też „podporą” połaci dachowej. Czekoladowa barwa filara mocno wyróżnia się wśród dominujących w łazience odcieni écru. Kontrast jest wyrazisty, ale ma w sobie wiele subtelności, bo ciemnobrązowe są tylko akcenty. Pojawiając się gdzieniegdzie tworzą wykwintne zestawienie kolorów.
Otoczenie komody – mebla bardziej kojarzącego się z wystrojem salonu – optycznie rozrzeźbia i dynamizuje aranżację. Jej prosta, nowoczesna bryła wpisana została w przestrzeń naprzeciwko wejścia ograniczoną  dwoma pasami luster. Tworzą one efekt parawanu, dodając głębi płaskiej przecież ścianie. Także inny sposób ułożenia płytek ceramicznych na podłodze wpływa na jej przestrzenność i  wydziela strefy łazienki. Przed komodą na całej jej szerokości aż do przeciwległej ściany tworzą one tradycyjne, równoległe pasy; obok – układając się we wzór karo – wyznaczają strefę umywalki i, po drugiej stronie, kąpielową z narożną kabiną prysznicową oraz higieniczną z podwieszanym sedesem.

PROJEKT: ARCH. WNĘTRZ JOANNA WYSOCKA
ZDJĘCIA: MARCIN ŁUKASZEWICZ

KOMENTARZ PROJEKTANTA
architekt wnętrz Joanna Wysocka
Ostatnio obserwowaną tendencją w projektowaniu łazienkowych wnętrz jest kolorystyczna asceza. Jest mi to bliskie, ponieważ osobiście lubię wnętrza stonowane, gdzie kolor jest tylko akcentem. Jeśli chodzi o prezentowaną łazienkę, zasugerowałam inwestorom taki, a nie inny zestaw kolorów. Jasne tło powiększa wnętrze, a ciemne dodatki doskonale dopełniają nastrój. Zaproponowałam écru oraz brąz imitujący drewno wenge. Właścicielka świetnie poradziła sobie z doborem zarówno mebli (komoda) jak i dodatków (ręczniki, świece, wazony). Lubię dobierać płytki różnych firm, o różnej kalibracji i wielkości, grać formatem, sposobem ułożenia.  Dlatego też m.in. na ścianach tej łazienki pojawiła się mozaika, płytka w dużym formacie, na podłodze zaś płytki częściowo ułożone  tradycyjnie, a częściowo w karo.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalka – „Fuori 3”, prod. Art Ceram
sedes – „Giralda“, prod. Roca
brodzik – „Castylia“, prod. Pool-Spa
drzwi –  „Luxor“, prod. Pool-Spa
bateria umywalkowa – „Micro“, prod. Deante
bateria prysznicowa – „Pretto“, prod. Deante
podtynkowy system spłukujący – prod. Grohe

powierzchnia łazienki: ok. 7 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA