Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od 20 do 23 listopada w Polsce będzie gościł hiszpański designer Ramon Benedito. Spotkania z Ramonem Benedito odbędą się w Warszawie, Krakowie i Cieszynie. Konferencji w Cieszynie będzie towarzyszyła wystawa twórczości designera, która pozwoli wszystkim zainteresowanym zobaczyć, jak projektant wciela w życie swoje idee artystyczne.
Wizyta Ramona Benedito w Polsce rozpocznie się od spotkania w Warszawie, gdzie w Instytucie Cervantesa 20 listopada będzie można wysłuchać prezentacji pt. „100 lat designu barcelońskiego”, traktującej o najbardziej charakterystycznych budynkach Barcelony, słynącej z wyjątkowej architektury (np. Casa Batlló) oraz wysłuchać wykładu omawiającego dorobek barcelońskiej szkoły designu. W Krakowie podobne spotkanie odbędzie się 21 listopada w Auditorium Maximum i będzie poświęcone temu samemu tematowi, co warszawskie.
Oba spotkania z hiszpańskim designerem w Cieszynie będą bardziej rozbudowane i potrwają cały weekend (22 i 23 listopada). Wykład Ramona Benedito zostanie wzbogacony o prezentację pt. „Formy przemysłowe”, dzięki której zobaczymy wydruki projektów i zdjęcia gotowych produktów. Wystąpienie projektanta będzie dotyczyło sposobów i technik projektowania oraz podejścia do nowych zastosowań wyposażenia. W drugim dniu cieszyńskiego spotkania Ramón Benedito poprowadzi warsztaty dla młodych projektanów.
Ramón Benedito spotka się z polskim środowiskiem projektantów, designerów, a także studentów architektury i wzornictwa przemysłowego na zaproszenie firmy Roca. Zaprojektował dla niej m.in. serie mebli i ceramiki łazienkowej „Hall”, „Happening” oraz wiele typów umywalek. 
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji wszystkie zainteresowane osoby. Aby znaleźć się na liście gości, najlepiej zarejestrować się na stronie konferencji www.projektdizajn.pl, gdzie można wybrać interesującą uczestnika lokalizację i pozostawić dane kontaktowe.

Ramón Benedito to światowej klasy designer. Zdobył kilkanaście nagród w dziedzinie projektowania użytkowego. Jest związany z Wyższą Szkołą Dizajnu Elisava, jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych hiszpańskich uczelni kształcących projektantów. Zasiada także w zarządzie ADP (Association of Professional Designers).
Ramón Benedito to także założyciel eksperymentalnej grupy Transatlantic, która wniosła do światowego designu odważne i nowatorskie podejście do projektowania elementów wyposażenia domów, urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, narzędzi technicznych i naukowych oraz oświetlenia. Od 1973 r. hiszpański projektant sygnuje własnym nazwiskiem funkcjonujące do dzisiaj studio projektowe Benedito Design, łączące w zaskakujący sposób finezję z funkcjonalnością.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA