Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Kontynuujemy ranking Dobry Produkt, w którym co miesiąc zwracamy się do firm handlowych z Polski z prośbą o podanie trzech najlepiej sprzedających się w ich salonach/hurtowniach modeli w danej grupie asortymentowej. Produkty, które uzyskały największą liczbę głosów prezentujemy na łamach naszego miesięcznika.
W tym miesiącu zwróciliśmy się do reprezentatywnej grupy firm z prośbą o wskazanie trzech najchętniej kupowanych baterii elektronicznych. W rankingu wzięły udział 53 punkty handlowe. W następnym numerze przedstawimy 10 najlepiej sprzedających się kolekcji mebli łazienkowych
.

Ranking przeprowadzony w tym miesiącu miał za zadanie zbadać, który model z palety sprzedawanych na rodzimym rynku baterii elektronicznych cieszy się największym uznaniem polskich konsumentów. Tym razem przeprowadzenie sondażu okazało się stosunkowo niełatwe. Trudność ta wiązała się bezpośrednio ze szczególną funkcją użytkową produktu, który przeznaczony jest raczej do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej. Specyfika owa sprawiła, iż część ankietowanych przez nas salonów łazienkowych oraz hurtowni odmówiła wzięcia udziału w rankingu, jako uzasadnienie podając brak produktu w swojej ofercie. Natomiast punkty sprzedaży, które ankiecie się poddały nie zawsze były w stanie wyłonić trzy najlepiej sprzedające się modele baterii elektronicznych. W wielu przypadkach typowano dwa, lub nawet wyłącznie jeden model. Dlatego też końcowa liczba wytypowanych produktów to zaledwie 20 modeli 12 wytwórców. Aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce zestawienia wystarczyło zdobyć tylko 3 głosy.

W PUBLICZNEJ TOALECIE, W GABINECIE PREZESA.
Baterie elektroniczne, według opinii naszych rozmówców, znajdują trojakie zastosowanie - głównie w miejscach użyteczności publicznej, ośrodkach służby zdrowia, zakładach produkcji artykułów spożywczych, hotelach, toaletach publicznych - w miejscach, gdzie konieczne jest utrzymanie szczególnej higieny lub wprowadzenie rozwiązań ograniczających zużycie wody. W takich przypadkach, ze względu na ilości kupowanych produktów, największą popularnością cieszą się modele ekonomiczne. Obok dużych inwestorów, kolejną, choć znacznie mniej liczną grupę konsumencką zainteresowaną nabyciem baterii elektronicznych stanowią osoby prywatne, które kupują pojedynczy produkt w celu zainstalowania go w domu (aby np. zapobiec możliwości oparzenia się dziecka), garażu czy biurze. Takich nabywców można znowu podzielić na dwie grupy - w pierwszej znajdują się nabywcy, którzy wybierają model baterii z niższej półki cenowej, w drugiej osoby poszukujące produktów ekskluzywnych, które mogłyby zostać zainstalowane w luksusowej łazience.

OSZCZĘDNOŚĆ WODY. Baterie montowane w domach prywatnych muszą przede wszystkim gwarantować użytkownikowi oszczędność wody oraz energii potrzebnej do jej ogrzania. Nie bez znaczenia dla konsumentów tego typu pozostaje też estetyka produktu. Natomiast inwestorzy nabywający baterie z myślą o wykorzystaniu ich w miejscach publicznych pragną również, aby produkty były zabezpieczone przed ewentualnymi aktami wandalizmu - by niemożliwe było jakiekolwiek manipulowanie ustawieniami baterii (np. regulowanie temperatury wody) oraz wszelka ingerencja w jej wewnętrzną część. Prawdopodobieństwo uszkodzenia baterii maleje również w wyniku braku wystających elementów, które łatwo urwać, a także dzięki zastosowaniu krótkiej wylewki.

SPOSOBY ZASILANIA. Aby umożliwić funkcjonowanie mechanizmu uruchamiającego wypływ wody niezbędne jest podłączenie baterii elektronicznej do źródła zasilania. Armatura elektroniczna zasilana jest więc albo bateriami 6V, albo też energia elektryczna przekazywana jest przez transformator. Stosuje się również podłączenia prosto do sieci 230V. Według ankietowanych przez nas pracowników punktów handlowych, produkty zasilane bateriami zastosowanie znajdują najczęściej w pomieszczeniach o dużej wilgotności lub modernizowanych, w których podłączenie armatury do sieci nie jest możliwe. Natomiast inwestorzy dobierając wyposażenie do obiektów nowo powstających preferują armaturę zasilaną sieciowo. Rozwiązanie to jest w przypadku obiektów publicznych bardziej funkcjonalne - baterie 6V wymagają okresowej wymiany oraz systematycznej kontroli. Wyczerpanie się baterii powoduje bowiem, czasem kłopotliwe, przerwy w działaniu armatury elektronicznej.
W opinii naszych rozmówców z ankietowanych punktów sprzedaży nabywcy baterii elektronicznych wybierając konkretny produkt kierują się nie tylko wskaźnikami oszczędności wody oraz stopniem bezpieczeństwa baterii. Fundamentalne znaczenie, szczególnie dla osób kupujących baterie z przeznaczeniem na inwestycje, ma również jakość, a więc wiążąca się z nią bezpośrednio bezawaryjność produktów. Dlatego największym uznaniem konsumentów cieszą się baterie elektroniczne renomowanych marek, które oferują klientom długi okres gwarancyjny oraz atrakcyjne warunki serwisowania.
ANNA RADUCHA-ROMANOWICZ

1 miejsce / 33 głosy
ELECTRA 6150F / ORAS

2 miejsce / 12 głosów
HYTRONIC / GEBERIT

3 miejsce / 10 głosów
AMURA / ROCA

4 miejsce / 8 głosów
HANSACOBRA / HANSA

5 miejsce / 7 głosów
BATERIA BEZDOTYKOWA / ARMATURA KRAKÓW

6 miejsce / 5 głosów
METRIS S / HANSGROHE

7 miejsce ex aequo / 4 głosy
TRESTRONIC / TRES

7 miejsce ex aequo / 4 głosy
HANSADESIGNO / HANSA

7 miejsce ex aequo / 4 głosy
PURIS / SCHELL

8 miejsce / 3 głosy
SENSORA / KLUDI


Salony i hurtownie, które wzięły udział w rankingu (wg województw):
dolnośląskie: Armalux (Wrocław), Vinsar (Wrocław), Ecco Set (Wrocław), Grudnik (Wrocław), AKA (Wrocław)
kujawsko-pomorskie: Fabryka Łazienek (Toruń), Eurostandard (Chojnice), Behrendt (Brodnica), Koned (Włocławek), Servitor Prim (Toruń)
lubuskie: Kleopatra (Gorzów Wielkopolski), Gaja Armatura (Zielona Góra)
lubelskie: Vio-Mac (Ryki)
łódzkie: Glaz-Bud (Łódź), Eurodom Plus (Łódź), Nasza Łazienka (Łódź), Gres (Łódź), Cermag (Łódź)
małopolskie: Gamabik (Kraków), Grudnik (Kraków)
mazowieckie: Plusa (Warszawa), Angus (Warszawa), KIM (Warszawa), Aqua Idealna Łazienka (Warszawa), Impero (Radom)
opolskie: Cermag (Opole)
podkarpackie: RCMB (Rzeszów), BOZ S.A. (Rzeszów), Saturn (Tarnów)
podlaskie: Akcess (Białystok), Sanpol (Białystok), Topaz Galeria Łazienek (Białystok)
pomorskie: Landom (Gdynia), Feniks (Sopot), Femax (Gdańsk), Harimex Bis (Gdynia)
śląskie: Combikol (Katowice), Bims Plus (Katowice), Quadro Centrum Łazienek (Katowice), Instalbud Janosz (Piekary Śląskie)
świętokrzyskie: Kranik (Kielce), Jamar (Kielce)
warmińsko-mazurskie: Zbiwan (Olsztyn), Komet (Elbląg), Landom (Elbląg)
wielkopolskie: Optimal (Kalisz), Allegro (Kalisz), Vinsar (Poznań), FH Tomek (Poznań), Pamo Lux (Ostrów Wielkopolski)
zachodniopomorskie: Hiper-Glazur (Szczecin), Carmen Group (Szczecin), Gejzer Łazienki (Szczecin)

TYPOWANE MARKI:
Oras - 4 zgłoszone modele baterii elektronicznych, Hansa - 3 modele, Hansgrohe - 3 modele, Geberit - 2 modele, Armatura Kraków - 1 model, Tres - 1 model, Roca - 1 model, Grohe - 1 model, Kludi - 1 model, Schell - 1 model, Mepa - 1 model, Ferro - 1 model

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA