Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Kontynuujemy ranking Dobry Produkt, w którym co miesiąc zwracamy się do respondentów ze 100 firm handlowych z Polski z prośbą o wytypowanie najlepiej sprzedających się modeli w danej grupie asortymentowej. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, które z modeli grzejników łazienkowych cieszą się największą popularnością w salonach i hurtowniach armatury łazienkowej. Dziesięć grzejników łazienkowych, które otrzymały największą ilość głosów prezentujemy na naszych łamach.
 

Polaków nie zadowalają już stricte funkcjonalne grzejniki łazienkowe o prostych kształtach i nieśmiałym, białym kolorze. Klienci salonów i hurtowni poszukują modeli o nieco bardziej wyrafinowanych wzorach i kolorystyce z dwóch, prostych powodów. Po pierwsze, praktycznie wszystkie nowe mieszkania są wyposażone w standardowe białe grzejniki łazienkowe typu „drabinka”. Jeżeli klienci decydują się na zakup nowego grzejnika to ma mieć on ciekawy wzór i kolorystykę, najczęściej dopasowane do nowo zaaranżowanej łazienki. Po drugie, architekci wnętrz, którym często zleca się aranżacje łazienek, sugerują swoim klientom grzejniki o bardziej wyszukanym designie i kolorze.
Jednocześnie warto zauważyć, że w grzejnikach nadal cenimy sobie przede wszystkim funkcjonalność i użyteczność, co potwierdza nasz ranking. Większość prezentowanych przez nas w pierwszej dziesiątce modeli swoim kształtem, mniej lub bardziej nawiązuje do klasycznej w jakimś stopniu nawiązuje do po „drabinki”. Królują kwadratowe i prostokątne rurki oraz te wygięte w kształcie łuku.
Jeżeli chodzi o wybierane przez klientów kolory grzejników to z „ręką na sercu” możemy potwierdzić że biały odchodzi do lamusa. Klienci śmielej sięgają po grzejniki o jaskrawych bądź cieniowanych i matowych kolorach. Dużym powodzeniem cieszy się nadal chrom. Klienci dbają też o estetykę grzejnika, co przejawia się w wyborze tych modeli, w których ukryte są elementy podłączenia i mocowania.
Radosław Zieniewicz

1 miejsce / 191 punktów
DEXTER / TERMA TECHNOLOGIE

2 miejsce / 98 punktów
MARLIN / TERMA TECHNOLOGIE

3 miejsce / 94 punkty
FOCUS / ENIX

4 miejsce / 77 punktów
NIVA SOFT / VASCO

5 miejsce / 63 punkty
METROPOLITAN / ZEHNDER

6 miejsce / 60 punktów
QUADRUS SLIM / TERMA TECHNOLOGIE

7 miejsce / 54 punkty
WEZYR / GORGIEL

8 miejsce / 53 punkty
CREDO UNO / KERMI

9 miejsce / 48 punktów
BOHEMIA / SUNERZHA

10 miejsce / 38 punktów
CHARLESTON / ZEHNDER

Zasady Rankingu
Tę edycję rankingu przeprowadziliśmy na grupie ponad 100 salonów i hurtowni. Liczbę salonów i hurtowni postaraliśmy się tak dobrać, aby możliwie jak najwierniej odzwierciedlić poziom obrotów realizowanych przez branżę łazienkową w tych regionach. Każdy z respondentów pracujących w punktach sprzedaży typuje 3 najlepiej sprzedające się produkty w danej grupie asortymentowej, w tym wypadku modele grzejników łazienkowych. W zależności od przyznanego produktowi miejsca, modele otrzymują: 10 punktów za miejsce pierwsze, 8 punktów za miejsce drugie oraz 5 punktów – miejsce trzecie.
W następnym numerze przedstawimy dziesięć najlepiej sprzedających się umywalek klasycznych.

Salony i hurtownie, które wzięły udział w rankingu (wg województw)dolnośląskie: Amalux (Wrocław), Bokaro (Wrocław), Ceramika Design (Wrocław),  Cerdom (Legnica), Cermag (Jelenia Góra), Cermag (Wrocław), Komar (Ząbkowice Śląskie), Matex (Jelenia Góra),  Max-Fliz (Wrocław), Vinsar (Wrocław)
kujawsko-pomorskie: Behrendt (Brodnica), BLU (Bydgoszcz),  Fabryka Łazienek (Toruń), Femax (Osielsko), Korab (Bydgoszcz), Korab (Toruń)
lubelskie: And-Bud (Lublin), Ars Deko (Lublin), BLU (Lublin), Dan-Bud (Kraśnik), Glazura Królewska (Lublin)
lubuskie: Fresko (Zielona Góra), Kleopatra (Gorzów Wielkopolski), Sanpol (Zielona Góra), Vinsar (Zielona Góra)
łódzkie: Bims Plus (Łódź), Euro Łazienka (Łódź), Glaz-Bud (Łodź), Internity (Łódź), Nasza Łazienka (Łódź), Tec – Łazienki (Skierniewice)
małopolskie: Bomar 2 (Nowy Sącz),  Gamabik (Kraków), Grudnik (Kraków), Hoff (Kraków), Instalbud Janosz (Kraków), Instalbud Janosz (Trzebina), Max-Flix (Kraków), Ramex (Nowy Sącz), Saturn (Kraków), Vega (Tarnów)
mazowieckie: Aqua Idealna Łazienka (Piaseczno), Bodo (Warszawa), Cotrina (Warszawa), Impero (Radom), KIM (Warszawa), Leg-Sanit (Warszawa), Sobmar3 (Warszawa), Szatkowski i Syn (Paprotnia)
opolskie: As Plastic (Opole), Cermag (Opole), Cerpol (Opole), Domus (Opole), Instalbud Janosz (Prudnik)
podkarpackie: And-Bud (Tarnobrzeg), Basco2 (Mielec), BOZ (Rzeszów), Mitra (Rzeszów), RCMB (Rzeszów)
podlaskie: Akcess (Białystok), BLU (Białystok), Kamen (Białystok), Chata 1 (Suwałki), Komax (Łomża), Sanpol (Białystok), Topaz Galeria Łazienek (Białystok)
pomorskie: Alpol (Rumia), B & B Henryk Bychowski (Wejherowo), Bims Plus (Gdańsk), Carmen (Rumia),  Eurostandard (Chojnice), Feniks (Sopot), Femax (Gdańsk), Harmiex Bis (Gdynia), Imex Top 32 (Gdańsk), Joris (Gdańsk), Landom (Gdynia), PHU Dukat (Słupsk)
śląskie: CMB (Częstochowa),  Ceramed (Bielsko-Biała), Combikol (Bielsko-Biała), Dagma (Katowice), Instalbud Janosz (Piekary Śląskie), Krak-Bud (Jaworzno), Quadro Centrum Łazienek (Katowice), Respol (Czeladź), Sanimex (Gliwice), Syriusz (Bielsko-Biała)
świętokrzyskie: Eleganckie Łazienki Exclusive (Kielce), Kranik (Kielce)
warmińsko-mazurskie: Landom (Elbląg), Zbiwan (Olsztyn)
wielkopolskie: Allegro (Kalisz), ArmaSan (Strzałkowo), Pamo Lux (Poznań), Vinsar (Poznań)
zachodniopomorskie: Hiper-Glazur (Szczecin), Ibero (Koszalin), Łazienki ABT (Szczecin), Poldom (Szczecin), Strefa Architekta (Szczecin)

Typowane Marki
Gorgiel – 12 modeli,  Terma Technologie – 12 modeli, Zehnder – 10 modeli, Cordivari – 6 modeli,  Mika Plus – 6 modeli, Luxor – 5 modeli, Vasco – 5 modeli, Sunerzha – 3 modele, Dagat – 2 modele, Instalbud – 2 modele, Komex – 2 modele, Luxtrat – 2 modele, Armatura Kraków – 1 model, Fodnital – 1 model


 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA