Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Kontynuujemy ranking Dobry Produkt, w którym co miesiąc zwracamy się do firm handlowych z Polski z prośbą o podanie trzech najlepiej sprzedających się w ich salonach/hurtowniach modeli w danej grupie asortymentowej. Produkty, które uzyskały największą liczbę głosów prezentujemy na łamach naszego miesięcznika. W tym miesiącu zwróciliśmy się do reprezentatywnej grupy firm z prośbą o wskazanie maksymalnie trzech najchętniej kupowanych ozdobnych syfonów umywalkowych. W rankingu wzięły udział 62 punkty handlowe. W następnym numerze przedstawimy 10 najlepiej sprzedających się kompletów miska w.c. + bidet.

Tym razem w przeprowadzonym przez nas rankingu rywalizowały ze sobą 42 modele ozdobnych syfonów umywalkowych 21 producentów. Produkty, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, a w zasadzie jedenastce zestawienia to przeważnie półsyfony  umożliwiające instalację ozdobnych, chromowanych spustów typu \"click-clack\" lub mechanizmów otwierających z zastosowaną dźwignią zewnętrzną. Pośród wytwórców zwycięskich ozdobnych syfonów umywalkowych znaleźli się prawie wyłącznie producenci zagraniczni - krajowych reprezentuje jedynie Armatura Kraków. Syfon jej produkcji znalazł się jednak dopiero na ósmym miejscu zestawienia zdobywając cztery głosy. Wśród dostępnej na rynku gamy syfonów ozdobnych najpopularniejszy okazał się \"Flowstar\" produkowany przez firmę Hansgrohe - typowała go ponad 1/3 ankietowanych. Satysfakcję z wyników rankingu mogą również odczuwać przedstawiciele firm Viega (3 modele syfonów w pierwszej dziesiątce) oraz McAlpine (2 modele w pierwszej dziesiątce).
ROSNĄCY POPYT. Zainteresowanie klientów ozdobnymi syfonami umywalkowymi określane było przez naszych rozmówców najczęściej jako \"umiarkowanie rosnące\". Główną przyczyną jedynie umiarkowanego wzrostu popytu na towar tego rodzaju jest jego stosunkowo wysoka cena. Jeden z naszych rozmówców mówił wręcz o szoku cenowym, jaki przeżywają potencjalni nabywcy dowiadując się o cenie syfonu, która może przekroczyć wartość posiadanej przez klienta umywalki. Uwagę zwraca również fakt, iż pracownicy ankietowanych salonów łazienkowych i hurtowni zauważali wprawdzie wzrost zainteresowania umywalkowymi syfonami ozdobnymi, ale jednocześnie niejednokrotnie sprawiało im trudność wytypowanie trzech najlepiej sprzedających się modeli tego produktu.
Zgodnie z opinią pracowników salonów łazienkowych oraz hurtowni zainteresowanie ozdobnymi syfonami umywalkowymi wiąże się bezpośrednio ze wzrostem popytu na umywalki stawiane na blacie, wpuszczane w blat lub też na nim podwieszane. Wychodzą z mody również ceramiczne postumenty i półpostumenty, w których można było ukryć syfon plastikowy. A gdy syfon umywalkowy pozostaje widoczny, nabywcy wymagają by obok funkcji użytkowej spełniał on dodatkowo funkcję estetyczną. Ankietowani rozmówcy zauważali również, iż bardziej ekonomiczne warianty chromowanych syfonów ozdobnych instalowane są także w szafkach podumywalkowych - w przypadkach gdy drzwiczki szafek są przeszklone lub ażurowe.
MINIMALIZM FORMY. Jak wynika z rezultatów przeprowadzonej przez nas ankiety największym zainteresowaniem nabywców cieszą się syfony butelkowe (w prezentowanej przez nas dziesiątce znalazł się zaledwie jeden syfon rurowy), cylindryczne, o bardzo prostym, wręcz minimalistycznym kształcie. Według opinii pracownika jednego z salonów wybierają je zarówno klienci, których łazienki utrzymane są w stylu nowoczesnym, jak też nabywcy, w których łazienkach dominuje stylistyka retro. W tym drugim przypadku, wybierany jest czasem inny niż chromowy kolor wykończenia - antyczny mosiądz lub też stare złoto. Dzieje się tak jednak stosunkowo rzadko - syfony wykończone w ten sposób kosztują znacznie więcej. Przy wyborze ozdobnego syfonu umywalkowego istotne jest również by korespondował on kształtem i rodzajem wykończenia z umywalkową baterią. Inne oprócz estetycznych walory ozdobnych syfonów umywalkowych najczęściej wymieniane przez naszych rozmówców to przede wszystkim wysoka jakość ich wykonania, a co za tym idzie również trwałość tego typu produktów (w porównaniu z ich odpowiednikami wykonanymi z tworzywa sztucznego). Ankietowani zwracali również uwagę na łatwość, z jaką poddają się one czyszczeniu.
ANNA RADUCHA-ROMANOWICZ

1 miejsce/ 24 głosy
FLOWSTAR / HANSGROHE

2 miejsce / 18 głosów
CA 32 EU - CB / MCALPINE

3 miejsce / 15 głosów
EDITION / SCHELL

4 miejsce / 14 głosów
5753 / VIEGA

5 miejsce / 10 głosów
151034211 / GEBERIT

6 miejsce ex aequo / 6 głosów
5754 / VIEGA

6 miejsce ex aequo / 6 głosów
1010505 / KLUDI

8 miejsce ex aequo / 4 głosy
5612 / VIEGA

8 miejsce ex aequo / 4 głosy
204 CB / MCALPINE

8 miejsce ex aequo / 4 głosy
A5555 / OMNIRES

8 miejsce ex aequo / 4 głosy
Premium Class 600 003 00 / Armatura Kraków

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA