Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W 2006 r. Grupa Geberit uzyskała najlepszy wynik w historii spółki, kontynuując tym samym pasmo udanych lat. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 13,6% do 2183,5 mln CHF (1 922,9 miliona CHF w roku poprzednim).
W roku 2006 wypracowano przychody ze sprzedaży w kwocie 1210,7 mln CHF w dziedzinie systemów sanitarnych (+14,6% w stosunku do roku poprzedniego). W dziedzinie systemów wodociągowych i kanalizacyjnych przychody ze sprzedaży wyniosły 972,8 miliona CHF (+12,3% w stosunku do roku poprzedniego). Panujące obecnie korzystne warunki ekonomiczne w Europie oraz dobra sytuacja w bezpośrednim otoczeniu branżowym ulegną jedynie nieznacznemu osłabieniu w roku 2007. Nie przewiduje się, aby rosnący popyt sektora publicznego w pełni skompensował słabą kondycję rynku mieszkaniowego w Ameryce Północnej. Oczekuje się, iż rynek mieszkaniowy i budowlany w Azji i na Bliskim
Wschodzie pozostanie silny i nie ulegnie istotnemu spowolnieniu. Poszerzająca się baza geograficzna Grupy powinna znaleźć odzwierciedlenie w przychodach ze sprzedaży. W 2007 r. zarząd przewiduje solidny wzrost przychodów ze sprzedaży w perspektywie średnioterminowej, wysokie wyniki z działalności operacyjnej oraz ponadproporcjonalny wzrost zysku na jedną akcję. Grupa Geberit, lider na rynku europejskim, jest światowym dostawcą technologii sanitarnych z przychodami ze sprzedaży w wysokości 2,2 miliarda CHF i zatrudnieniem w wysokości 5300 osób w 40 krajach na całym świecie.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA