Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Portugalski producent płytek ceramicznych - firma Revigres, ufundował nagrody w Krajowym Konkursie Wzorniczym (\"National Design Contest\") na projekt płytki. Tegoroczną, piątą edycję konkursu rozstrzygnięto 12 maja br. Promotorem inicjatywy oprócz Revigresu jest Portugalska Fundacja Młodych (Funda÷‹o da Juventude).

Spośród 9 projektów, które znalazły się w finale konkursu, czterem przyznano nagrody (o łącznej wartości 7500 euro), a czterem kolejnym wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali Manuel Tavor‡ i Susana Soares za projekt \"Pico\", odwołujący się swoim deseniem do portugalskiej tradycji koronkarstwa i hafciarstwa. Kolejne nagrody to: miejsce drugie - \"Paix‹o\" autorstwa Filipy Pinto, Mónici Santos i Sary Coutinho, miejsce trzecie - \"A Bolhinhas\" Any Bicho, miejsce czwarte - \"Crokis\" Marty Oliveiry.

\"National Design Contest\" kierowany jest do młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat. Firma Revigres jest sponsorem konkursu od jego pierwszej edycji. Zaangażowanie Revigresu w tę inicjatywę niejednokrotnie owocuje współpracą podjętą z młodymi projektantami. Niektóre z projektów wdrożono nawet do produkcji.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA