Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Roca, wiodący producent wyposażenia łazienkowego na świecie, założyła Fundację We Are Water. Podczas uroczystości, która odbyła się 28 września br. w warszawskiej Kinotece oficjalnie zainaugurowano jej działalność. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele organizacji ekologicznych. Ze strony organizatorów obecne było kierownictwo firmy Roca, w tym Dyrektor Generalny Roca Polska, Jacek Różycki oraz Jordi Vallverdú, PR & Media Planning Manager w Roca Corporación Empresarial.
Głównym celem Fundacji We Are Water jest ograniczanie negatywnych skutków niedoborów wody na świecie, edukacja i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest rozsądne użytkowanie wody. Fundacja będzie również motywowała do przekazywania dotacji i udzielania wsparcia w regionach, w których istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do wody.
Podczas uroczystości odbyła się polska premiera filmu dokumentalnego „Aral. Utracone morze” w reżyserii Isabel Coixet, prezentowanego 21 września 2010 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Film ten jest pierwszym projektem sponsorowanym przez Fundację We Are Water i jednocześnie przykładem współpracy, z artystami i organizacjami pozarządowymi, kierującymi się tym samym celem, jakim jest poprawa świadomości problematyki wodnej na całym świecie.
- Nadszedł czas, aby powiązać naszą wiodącą pozycję z kwestiami ochrony środowiska, czyli obszarem, w którym aktywnie działamy od ponad 50 lat – powiedział Jacek Różycki, Dyrektor Generalny Roca Polska. – Fundacja We Are Water to przejaw naszego dążenia do zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz społeczności najbardziej dotkniętych brakiem wody.
Dodatkowe informacje na temat projektów, celów i działań Fundacji We Are Water oraz jej ambasadorów i przyjaciół, są dostępne na stronie www.wearewater.org.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA