Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Firma Roca zaopatrzyła obiekty olimpijskie w Pekinie w ponad 15 000 swoich produktów. Komitet Organizacyjny Olimpiady w Pekinie zdecydował się na współpracę z koncernem, kierując się ostrymi kryteriami dotyczącymi ochrony środowiska i oszczędności wody.
Roca wygrała przetarg na wyposażenie obiektów budowanych przygotowywanych na potrzeby Olimpiady 2008. Do Pekinu koncern dostarczył ponad 15 000 produktów w tym: baterii, umywalek i misek WC. Produkty te zostały zainstalowane we wszystkich łazienkach wioski olimpijskiej, na terenie dwóch stadionów, w nowo wybudowanych hotelach, a także w centrum dowodzenia ochrony w hotelu Rongyan.
W trakcie Olimpiady w wiosce będzie mieszkało blisko 16 000 sportowców. Przy jej projektowaniu względy ekologiczne zostały potraktowane priorytetowo. Wioska została zbudowana przy zastosowaniu wszelkich możliwych rozwiązań zmniejszających zużycie zasobów naturalnych oraz niewpływających negatywnie na środowisko. Przykładem takich inwestycji w Pekinie będzie wykorzystywanie do oświetlenia obiektów energii pozyskiwanej z baterii słonecznych, czy zainstalowanie systemów odzyskiwania wody z deszczówki.
Oszczędzające wodę systemy spłukujące Roca zostały najwyżej ocenione przez decydentów wybierających spośród ofert firm biorących udział w przetargu.
Roca funkcjonuje na rynku chińskim od dziesięciu lat. Ciągłe inwestowanie i maksymalne zaangażowanie koncernu w rozwój sprawiło, iż Roca jest wiodącą marką w Chinach. Jak w pozostałych częściach świata, tam również Roca realizuje strategię przejmowania mniejszych firm, co zaowocowało posiadaniem na chwilę obecną pięciu fabryk – w Foshan, Suzhou i Tangshan. Tamtejsza produkcja przeznaczona jest zarówno na rynek chiński, jak i do innych krajów azjatyckich.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA