Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Roca powiększyła swoją grupę o kolejne fabryki branży łazienkowej. Koncern wykupił 100% udziałów malezyjskiej firmy Johnson Suisse oraz dwie fabryki z grupy Lasselsberger. Tym samym Roca pod względem ilości produkowanej ceramiki stała się największym koncernem łazienkowym na świecie.
Johnson Suisse to jeden z największych producentów ceramiki łazienkowej w Malezji. W jej skład wchodzi fabryka zlokalizowania niedaleko stolicy Kuala Lumpur oraz dwie filie handlowe: w Singapurze i Australii. Firma zatrudnia 320 pracowników. Zakup sprawił, że Roca stała się liderem w branży w Malezji i Singapurze.
Roca zainwestowała również w Europie. Wykupiła fabryki Inker oraz Cesarom należące do grupy Lasselsberger. Inker to chorwacka fabryka zatrudniająca 730 osób. Jest jedną z najpopularniejszych marek na Bałkanach z silną pozycją w marketach w Chorwacji, Bośni i Słowenii.
Fabryka Cesarom to druga co do wielkości fabryka ceramiki w Rumuni. Zlokalizowana w Bukareszcie, zatrudnia 380 osób. Cesarom to producent ceramiki sanitarnej oraz płytek ceramicznych sygnowanych logo Cesarom. Zgodnie z przyjętą i konsekwentnie realizowaną strategią ścisłej specjalizacji koncernu, Roca wykupiła jedynie tę część przedsiębiorstwa, w której produkowana jest ceramika sanitarna bez produkcji płytek ceramicznych.
Umacniając swoją pozycję w sektorze ceramiki sanitarnej, Roca nie zapomina o innych wytwarzanych przez siebie produktach konsekwentnie rozszerzając asortyment baterii. Ostatnio w jej ofercie pojawiły się dwie nowe kolekcje baterii „Moai” i „Touch”. Wkrótce do sprzedaży wejdą cztery kolejne serie: „Kendo”, „Targa”, „Vectra” i „Zoom” oraz nowe modele baterii ściennych serii „Moai”. Roca planuje podbić rynek baterii przede wszystkim nowoczesnym, oryginalnym wzornictwem.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA