Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Roca przejęła kolejne firmy branży łazienkowej. Są nimi: szwajcarska firma Similor Holding oraz rosyjska firma Keramika.
Similor Holding to lider branży łazienkowej na rynku szwajcarskim oraz prężny eksporter, którego 30% wyrobów trafia do innych krajów europejskich. Firma zatrudnia ok. 350 pracowników i może pochwalić się obrotem handlowym rzędu 72 milionów euro. Similor Holding to spółka będąca właścicielem trzech marek: Similor Kugler, Arwa i Sanimatic.
Keramika posiada natomiast w Rosji dwie fabryki, w których zatrudnia 1400 pracowników. Jej roczna produkcja wynosi blisko 1,5 miliona sztuk. Przejęcie Keramiki, a także działalność nowo wybudowanej fabryki ceramiki w St. Petersburgu sprawi, że na rosyjskim rynku sprzedawanych będzie ponad 2 miliony urządzeń ceramicznych Roca rocznie. Spodziewane obroty koncernu w Rosji wyniosą ok. 25 milionów euro w 2008 roku. Mocną stroną Keramiki jest dobrze znana w Rosji marka Santek oraz rozbudowana sieć dystrybucji. Dzięki przejęciu Keramiki, Roca wzmocni się nie tylko od strony mocy produkcyjnych, ale uzyska też nowe możliwości dystrybuowania w Rosji swoich tradycyjnych marek. Do tej pory na tym rynku Roca obecna była z markami ceramicznymi: Roca, Jika, Laufen, Gala i Bellavista oraz produkowaną w Polsce marką Poolspa.
Jak informują przedstawiciele Roca Polska, rozwój grupy Roca to także bezpośrednie korzyści dla polskiego rynku. W myśl zasady duży może więcej, silniejszy koncern to większe i lepiej zorganizowane zaplecze technologiczne, gwarancja najwyższej jakości produktu oraz stale doskonalona obsługa klienta.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA