Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

22 marca to Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji Polska Akcja Humanitarna zorganizowała w całym kraju niebieskie koncerty. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem niedoborów czystej wody pitnej na świecie. Roca była partnerem tego wydarzenia.

18 marca w warszawskiej Fabryce Trzciny odbyły się drugie już obchody Światowego Dnia Wody. W tym roku imprezę zorganizowano pod hasłem: „Woda dla miast. Odpowiadając na miejskie wyzwania”. Organizatorzy chcieli zwrócić szczególną uwagę na trudne położenie mieszkańców miast, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej.
Sidney Polak, Marika i Afrykasy sunSystem zagrali na rzecz społeczności borykających się z brakiem dostępu do wody pitnej. Wieczór w Fabryce Trzciny w Warszawie poprowadzili Agata Buzek i Piotr Adamczyk – ambasadorzy Kampanii Wodnej, którzy opowiedzieli m.in. o działaniach PAH w Sudanie Południowym oraz Autonomii Palestyńskiej. Wydarzeniu towarzyszył pokaz mody stanowiący jednocześnie finał konkursu graficznego organizowanego przez PAH, a także wystawa zdjęć „Potrzeba wody w Sudanie”. Autorem fotoreportażu był Wojciech Grzędziński, który w marcu 2010 roku razem z pracownikami PAH podróżował po Sudanie Południowym. Biletem wstępu na imprezę były niebieska opaska w cenie 5 zł, a całość zebranej kwoty zasili konto Kampanii Wodnej PAH. Niebieskie koncerty odbyły się również w wielu miastach Polski między innymi Krakowie, Toruniu, Rzeszowie i Olsztynie.
Na warszawski koncert przyszło 500 osób. Publiczność nie tylko mogła celebrować ten dzień przy dźwiękach muzyki znanych wykonawców, ale także zastanowić się nad problemem oglądając film dokumentalny, poruszający problem braku wody. Podczas obchodów został zaprezentowany pierwszy projekt fundacji We are water, założonej przez firmę Roca - Film „Aral. Utracone morze”. „Film w reżyserii Isabel Coixet w bardzo wyrazisty sposób obrazuje wysychanie Morza Aralskiego oraz dramatyczną sytuacje ludzi mieszkających w jego pobliżu. Roca aktywnie troszczy się o zasoby wodne na świecie nie tylko poprzez procesy produkcyjne czy konstrukcję produktów oszczędzających wodę i energię, ale również poprzez działalność Fundacji We Are Water. Jej celem jest ograniczanie negatywnych skutków niedoborów wody na świecie, edukacja i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest rozsądne użytkowanie wody. Fundacja motywuje także do przekazywania dotacji i udzielania wsparcia w regionach, w których istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do wody.

Dodatkowe informacje na temat projektów, celów i działań Fundacji We Are Water oraz jej ambasadorów i przyjaciół, są dostępne na stronie www.wearewater.org. Dodatkowe informacje na temat obchodów Światowego Dnia Wody znajdują się na stronie: www.wodapitna.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA