Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
16 lipca w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych obronił się łukasz Jaworski, pierwszy student, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca. Zestaw ceramiki łazienkowej firmy Roca zaprojektowany przez młodego projektanta wystawiono w Rondzie Sztuki w Katowicach. 
Zaangażowanie firmy Roca i jej pracowników w przygotowania związane z pracą dyplomową studenta polskiej uczelni było pierwszym tego typu projektem zrealizowanym przez hiszpański koncern w naszym kraju. 
Współpraca z firmą Roca rozpoczęła się na etapie koncepcyjnym – jeszcze w fazie projektowania i prototypowania. Pozwoliła mi na zdobycie cennej wiedzy z zakresu możliwości technologicznych i ograniczeń, które z nich wynikają – powiedział Łukasz Jaworski.  – Ważnym  aspektem było również poznanie realiów rynkowych związanych z wprowadzaniem produktu na rynek i dostosowanie mojej wizji do oczekiwań potencjalnych klientów.
Dziesięciomiesięczny, stały kontakt z pracownikami firmy polegał na cyklicznych konsultacjach technologicznych. Natomiast ponad dwa miesiące prototypowania w modelarni Roca umożliwił powstanie gotowego produktu, który miał spełniać wcześniej przyjęte założenia.
W ramach dotychczasowego zaangażowania w działalność na śląskiej uczelni firma Roca zorganizowała warsztaty projektowe oraz szkolenia dla studentów, podczas których zapoznali się z możliwościami technologicznymi i realiami rynkowymi stanowiącymi o sukcesie końcowego produktu. 
Od wielu lat Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami i chce dzielić się zdobytym doświadczeniem z przyszłym pokoleniem polskich dizajnerów. Myślę, że nieocenionym doświadczeniem dla adepta wzornictwa jest przejście procesu od koncepcji artystycznej do jej realizacji. Dlatego postanowiliśmy dać taką szansę wybranym studentom – powiedział Jacek Różycki, dyrektor generalny Roca Polska.
Tak bliska współpraca pomiędzy uczelniami wyższymi i przedsiębiorstwami w dalszym ciągu należy w Polsce do rzadkości. W większości przypadków studentów kształci się w oderwaniu od realiów, w których przyjdzie im potem pracować. Współpraca pomiędzy koncernem Roca a uczelnią ASP w Katowicach stanowi  źródło wymiany pomysłów i wzajemnego czerpania inspiracji. Ponadto dla studentów jest doskonałym sposobem na zdobycie cennego doświadczenia podczas pracy w realnych warunkach technologicznych i rynkowych.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA