Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Ponad dwukrotnie wzrośnie powierzchnia magazynów w Centrum Dystrybucji Sanitec Koło. Stare hale zostaną rozebrane, a na ich miejscu powstaną bardziej nowoczesne i znacznie większe. Podczas uroczystości rozpoczęcia inwestycji, która odbyła się 6 lipca br., prezes zarządu Sanitec Koło Marek Kukuryka symbolicznie przystąpił do robót rozbiórkowych.
Nowa hala o powierzchni 6500 m2 będzie przystosowana do wysokiego składowania zarówno ceramiki łazienkowej, kabin prysznicowych, jak i wyrobów akrylowych. Rozbudowane zostaną powierzchnie odkładcze, podwoi się liczba ramp załadowczych. Powstanie 6 nowoczesnych doków z ruchomymi platformami rozładunkowo-załadunkowymi, które umożliwią obsługę samochodów i naczep bez względu na ich wysokość. Obiekt zostanie wkomponowany w istniejącą infrastrukturę magazynową i oddany do użytku w lutym 2006 r.
Nowa inwestycja powstaje z myślą o usprawnieniu obsługi naszych odbiorców krajowych i zagranicznych. Świadczy to również o wzrastającej roli Sanitec Koło jako producenta i dystrybutora wyrobów do krajów Europy Środkowo-
-Wschodniej
– mówi Marek Kukuryka. – Dzięki temu będzie nam łatwiej działać na tych rynkach oraz utrzymać wysokie pozycje, jakie tam mamy. To z Koła wysyłane są transporty m.in. na Ukrainę, do Rosji, Czech i całej Europy Zachodniej. Kolskie Centrum Dystrybucji już zostało zintegrowane z systemem logistycznym Grupy Sanitec i jest jednym z siedmiu takich ośrodków w Europie. Początkiem Centrum Dystrybucji „z prawdziwego zdarzenia” w Kole była hala magazynowa wysokiego składowania o powierzchni 5 tys. m2., oddana do użytku w styczniu 1998 roku. Tutaj odbywa się również konfekcjonowanie i pakowanie wyrobów według zamówień oraz załadunek z hali ekspedycyjnej na dokach do naczep ciągników siodłowych. Oba obiekty, istniejący i ten nowy, będą ze sobą funkcjonalnie połączone, a wdrożenie systemu zarządzania magazynowego (WMS) opartego o terminale radiowe i czytniki kodów kreskowych jeszcze bardziej usprawni procesy logistyczne. Koncepcję i założenia do projektu przygotowano korzystając ze wsparcia Instytutu Logistyki i Magazynowania z Poznania.
(OPR. AN)
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA