Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Fundacja We Are Water, założona przez firmę Roca, organizuje po raz pierwszy We Art Water Film Festival. Jego celem jest zwrócenie uwagi na niedobory wody pitnej na świecie.
Festiwal filmowy We Art Water jest otwarty dla wszystkich, którzy są zainteresowani problemem niedoboru wody pitnej na świecie oraz pasjonują się kinematografią. Filmy można zgłaszać w trzech kategoriach: filmy dokumentalne, animowane i kręcone komórką. Wideo, niezależnie od wybranej kategorii, musi trwać od 1 do 3 minut i podejmować temat „Water and food security” („W trosce o bezpieczną przyszłość zasobów wodnych i żywności”). Temat nawiązuje do ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych motywu przewodniego Światowego Dnia Wody w 2012 roku, który odbędzie się pod hasłem „Water and food security.”
Z każdej z kategorii zostanie wyłoniony i nagrodzony jeden zwycięzca. Wręczona zostanie również nagroda specjalna, przyznawana przez internautów w otwartym głosowaniu na stronie internetowej dedykowanej konkursowi: http://www.wearewater.org/en/festival. Nagrodą w konkursie jest uczestnictwo w projekcie Fundacji We Art Water - zwycięzcy będą mieli okazję stworzyć film dokumentalny, dzięki któremu promować będą troskę o zasoby wodne na całym świecie.
W jury zasiądą osoby ze świata kinematografii, reklamy i edukacji, a przewodzić mu będzie Isabel Coixet, reżyserka filmu dokumentalnego „Aral. Utracone morze”. Film ten po raz pierwszy zaprezentowany został 21 września 2010 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Był to pierwszy projekt sponsorowany przez  Fundację We Are Water i jednocześnie przykład współpracy z artystami i organizacjami pozarządowymi, kierującymi się tym samym celem, jakim jest poprawa świadomości problematyki wodnej na całym świecie.
Głównym celem Fundacji We Are Water jest ograniczanie negatywnych skutków niedoborów wody na świecie, edukacja i uświadamianie społeczeństwu jak ważne jest rozsądne użytkowanie wody. Fundacja będzie również motywowała do przekazywania dotacji i udzielania wsparcia w regionach, w których istnieje potrzeba zapewnienia dostępu do wody.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA