Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

4 września br. odbyło się uroczyste otwarcie fabryki wyrobów akrylowych Grupy Sanitec na Ukrainie. W spotkaniu z przedstawicielami inwestora – Grupy Sanitec i Sanitec Koło – udział wzięli m.in. reprezentanci ukraińskich władz lokalnych, Wydziału Promocji Handlu
i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz przedstawiciele firm handlowych z branży łazienkowej.
Fabryka została wybudowana w odległej od Kijowa o 45 km miejscowości Dymer. Na działce o powierzchni 2 hektarów powstały budynki produkcyjne, centrum dystrybucji oraz zaplecze socjalne i biurowe. W nowym zakładzie produkowane są wanny akrylowe i hydromasaże. Moc produkcyjna wynosi 100 tys. szt. wanien rocznie; nowa inwestycja kosztowała firmę ok. 2 miliony euro. Stosowana technologia produkcji oraz wyposażenie odpowiada standardom stosowanym w innych fabrykach Grupy Sanitec, a procesy związane z produkcją, ochroną środowiska, jak i warunkami pracy spełniają wymagania norm Unii Europejskiej.
W fabryce pracuje kilkudziesięcioosobowa załoga, której część odbyła przeszkolenie w siostrzanym zakładzie Sanitec Koło w Mińsku Mazowieckim. Nowy zakład, jak i lokalna struktura sprzedaży, tworzą samodzielną jednostkę wchodzącą w skład Sanitec Koło. Ze względu na doświadczenie w tej branży, jak i bezpośrednie sąsiedztwo, właśnie z Polski odbywa się transfer zarówno technologii oraz doświadczenia marketingowego.
Budowa fabryki trwała niecały rok.

OPINIA
Marek Kukuryka, prezes zarządu Sanitec Koło Sp. z o.o. oraz wiceprezes Sanitec Corporation ds. Europy Środkowej i Wschodniej
Rozpoczynając przygotowanie inwestycji napotkaliśmy wiele problemów, głównie legislacyjnych. Ale w fazie realizacji doświadczyliśmy wiele życzliwości ze strony władz lokalnych, jak i pomocy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej na Ukrainie. Bezpośrednim powodem decyzji o rozpoczęciu tej inwestycji był dynamiczny, jeden z najszybciej rozwijających się rynków w Europie Wschodniej. Dla Sanitec miało to wielkie znaczenie i doskonale pasowało do naszej strategii rozwoju. Kraj ten przejmuje zachodnioeuropejskie wzorce gospodarcze, pragnie zbliżyć się do Unii Europejskiej. Jest to okazja, którą właśnie wykorzystujemy. Sanitec ma na Ukrainie własne biuro i bardzo dobrze funkcjonującą sieć dystrybucyjną złożoną z 12 firm. Fabryka wyrobów akrylowych będzie zaspokajała nie tylko potrzeby rynku ukraińskiego i krajów sąsiednich, ale planujemy również stamtąd eksport wyrobów na inne rynki europejskie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA