Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Andrzej Trybuś, prezes zarządu, dyrektor zarządzający firmy Intra Polska Sp. z o.o.

REKLAMA
Andrzej Trybuś, prezes zarządu, dyrektor zarządzający firmy Intra Polska Sp. z o.o.
Armatura sanitarna ze stali nierdzewnej przeżywa szybki rozwój na rynku polskim. Zastosowanie produktów stalowych w toaletach i pomieszczeniach gospodarczych w miejscach publicznych takich jak autostrady, stadiony, hale sportowe, areszty i więzienia, ale także w biurach, centrach handlowych i restauracjach jest coraz powszechniejsze. Stalowe komory gospodarcze są obecnie absolutnym standardem wśród inwestorów, także indywidualnych.
10 lat temu produkty ze stali budziły zdziwienie i niechęć ze względu na cenę, dzisiaj stają się czymś oczywistym. Inwestorzy rozumieją, że lepiej mieć wyższy koszt startowy przy realizacji obiektu, aby następnie minimalizować bieżące koszty eksploatacji, wymian i remontów. Oprócz absolutnej trwałości, niebagatelne są także aspekty higieny i estetyki.
Armatura stalowa będzie z pewnością dalej szybko rozwijała się na rynku, szczególnie, że przed nami lata wielkiej ilości inwestycji w infrastrukturę. Niepokoić może fakt, że niezwykle często wykonawcy próbują zaniżać standard wyposażenia wbrew opinii architektów, poprzez wprowadzanie zamienników ceramicznych lub plastikowych co niejednokrotnie rujnuje wyraz obiektu Đ flagowym przykładem jest nowy Terminal II na warszawskim lotnisku Okęcie.
Utrudnieniem w jeszcze szybszym wzroście obrotów tego rynku bez wątpienia jest także ogromny wzrost cen stali Đ tylko w ostatnim roku ceny wzrosły o ponad 100% i na tym nie koniec, chociaż widać pierwsze jaskółki stabilizacji.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA