Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Dornbracht zaprezentował swoje kolejne, designerskie przedsięwzięcie – „Das Dornbracht Ritualbad”, projekt zrealizowany we współpracy z firmami Alape i Illbruck. Składa się na niego siedem prototypów (modułów) łazienkowych wnętrz, które oglądać będzie można do maja 2006 r. na specjalnie zorganizowanej wystawie w Intact-Bad w Düsseldorfie.
„Das Dornbracht Ritualbad” to koncept stworzony z myślą o indywidualnej jednostce, z myślą o podróży w głąb siebie. Ten indywidualizm i wyjątkowość każdego użytkownika łazienki podkreślone zostały odmiennością każdego modułu – nie tylko pod względem wyposażenia, ale również zastosowanych materiałów i kolorów. Łazienkowe moduły można jednak ze sobą łączyć, „miksować” tak, aby uzyskana przestrzeń jak najbardziej odpowiadała indywidualnym potrzebom danej jednostki.
Oparty na systemie modułów projekt „Das Dornbracht Ritualbad” przełamuje tradycyjne myślenie o architekturze. Rezultat to celebracja czynności związanych z higieną ciała jako swoistego rytuału. Rytuał natomiast wiąże się z nową świadomością ciała i ducha – mówi Hennig Sieverts, dyrektor marketingu firmy Alape.
W powstaniu projektu „Das Dornbracht Ritualbad” oprócz firm Alape i Illbruck uczestniczyły także Bisazza oraz firma e15 – producent mebli. Za oprawę architektoniczną całej wystawy odpowiedzialni byli Mike Meiré (Meiré und Meiré) oraz Sieger Design.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA