Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Założona przez Kazimierza Janosza firma Instalbud Janosz Sp. j. działa na polskim rynku od 1990 r. i do dnia dzisiejszego zarządzana jest przez rodzinę Janosz. Firma posiada obecnie 14 oddziałów (głównie na terenie Śląska) i zatrudnia ok. 250 osób. Instalbud należy do Grupy ABG - największej grupy zakupowej w Polsce.

Początek działalności firmy wiąże się z branżą instalacyjno-grzewczą, kolejne lata to rozszerzanie oferty o produkty wyposażenia łazienek.

- Jesteśmy przedstawicielem 120 największych krajowych i zagranicznych producentów tych trzech gałęzi branży budowlanej, a to co nas wyróżnia na tle konkurencji to ciągła chęć kreowania rynku, praca nad wprowadzaniem nowości produktowych i technologicznych oraz najważniejszy aspekt: fakt, że posiadamy w ciągłej sprzedaży 20000 pozycji asortymentowych regularnie dostępnych w naszym magazynie - mówi Maciej Aleksiuk, dyrektor firmy Instalbud Janosz.

Rozwój przedsiębiorstwa ewoluował w kierunku kompleksowego obsługiwania hurtowni, firm wykonawczych i klienta indywidualnego. Od zawsze mottem firmy Instalbud pozostaje dbałość o to, aby klient mógł kupić niezbędny towar bez zbędnego oczekiwania.

Przełomowym momentem działalności firmy było wybudowanie własnych salonów łazienek połączone z jednoczesnym wprowadzeniem do oferty płytek ceramicznych i gresów pochodzących z 11 fabryk zagranicznych i kilku polskich (6 tys. wzorów). Obecnie Instalbud oferuje klientom pełny przekrój produktów wyposażenia łazienek: od najniższej półki cenowej do zupełnej abstrakcji, jaką klienci są sobie w stanie wyobrazić (można tu np. kupić płytki własnego projektu).

- Jednak i tego było nam mało, chcieliśmy być jeszcze bardziej konkurencyjni. Uznaliśmy, że w Polsce w 2003 r. oprócz dwóch sal kąpielowych istniejących w siedzibach producentów, nikt nie dawał klientowi możliwości pełnego przetestowania urządzenia - mówi Maciej Aleksiuk.

Dlatego w otwartych w 2003 r. salonach w Pszczynie i Piekarach Śląskich powstały czynne pokoje kąpielowe, w których klienci mają prawo do intymnego (indywidualnie w zamykanym od środka pomieszczeniu) testowania urządzeń o wartości od 2 tys. do 80 tys. zł. Znajdują się tam wanny w różnych opcjach hydromasażu oraz kabiny natryskowo-parowe.

Obecnie firma Instalbud posiada trzy profesjonalne salony łazienek, z których największy znajduje się w Piekarach Śląskich. Na powierzchni 1300 m2 prezentowanych jest tam 45 gotowych aranżacji łazienkowych oraz wiele innych indywidualnych rozwiązań ekspozycyjnych. Kolejne salony mieszczą się w Pszczynie i Tychach. Instalbud współpracuje z renomowanymi dostawcami, m.in.: Koło, Roca, Keramag, Villeroy&Boch, Laufen, Duravit, Geberit, Hansgrohe, Grohe, Hansa, Kludi, Oras,

Damixa, Albatros, Pool-Spa, Glass Idromassaggio, Hźppe, Koralle,

Duscholux, Kermi, Sanplast, Keuco, Elita. Firma oferuje również pomoc w projektowaniu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA