Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Sanitec Koło została wyróżniona tytułem „Firma Bliska Środowisku 2009”. Konkurs ma na celu promocję proekologicznych działań przedsiębiorstw, których polityka opiera się na ekologicznej strategii i prowadzona jest z troską o środowisko naturalne.
Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 18 marca 2010 roku podczas Gali Finałowej w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Kapituła Konkursu przyznała tytuł firmie Sanitec Koło, biorąc pod uwagę jej zachowania strategiczne promujące zasady Ekologicznej Odpowiedzialności Biznesu na wszystkich poziomach zarządzania. Wyróżnienie dla Sanitec Koło odebrał Krzysztof Czeboćko, dyrektor fabryki w Kole. Przyznanie tytułu uzależnione było od spełnienia przez firmę odpowiednich kryteriów. Ocenie podlegały m.in. zgodność działań przedsiębiorstwa z polskim i europejskim prawem środowiskowym, stosowanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań w obszarze produktów oraz stopień realizacji proekologicznych przedsięwzięć. Konkurs przebiegał w kilku etapach, a jednym z nich był audyt przeprowadzony w firmie.
Program „Firma Bliska Środowisku” organizowany jest przez Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.
Firma Sanitec Koło od lat dba o to, aby jej działania były prowadzone w zgodzie ze środowiskiem. Do najbardziej znaczących projektów należy modernizacja systemu odpylania, która pozwoliła na ponad trzykrotne ograniczenie emisji pyłów w stosunku do 2005 roku. Ponadto ciepło odpadowe z pieca tunelowego wykorzystywane jest do ogrzewania innych pomieszczeń. Zbudowano także oczyszczalnię ścieków technologicznych oraz zmieniono kotło­wnię opalaną węglem brunatnym  na kotłownię gazowo-olejową.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA