Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Firma Sanitec Koło została nagrodzona tytułem „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”  w IX Narodowym Konkursie Ekologicznym. W konkursie, pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, nagradzane są firmy, samorządy lokalne i organizacje za najlepiej zrealizowanie projekty mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.
Nagrodę na Gali Laureatów Konkursu, która odbyła się 25.01.2008 w Warszawie, odebrał Krzysztof Czeboćko, dyrektor fabryki w Kole.
Konkurs „Przyjaźni Środowisku” jest jednym z niewielu konkursów ekologicznych organizowanych w Polsce.  Ocenie jury, w którym zasiadali m.in. specjaliści z dziedziny ochrony środowiska, podlegała kompleksowość działań, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz zaangażowanie w edukację ekologiczną.
- Nagroda dla Sanitec Koło w kategorii „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku” jest potwierdzeniem słusznej strategii ekologicznej firmy – mówi Krzysztof Czeboćko. – Co roku w programach środowiskowych zakładamy realizację nowych projektów przyczyniających się nie tylko do ochrony środowiska w regionie, ale również poprawy warunków pracy.
Do tegorocznego konkursu Sanitec Koło zgłosiło dwa projekty. Pierwszy to modernizacja systemu odpylania, który znacznie zmniejszył emisję pyłu oraz drugi, polegający na wykorzystaniu ciepła odpadowego z pieca tunelowego do ogrzewania suszarni półfabrykatów.
- Dzięki tym inwestycjom znacznie zmniejszyło się zużycie gazu do ogrzewania suszarni, a emisja pyłów spadła ponad 3-krotnie w stosunku do 2005 roku – wyjaśnia Bernadetta Kusior odpowiedzialna za ochronę środowiska w Sanitec Koło.
Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” organizowany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie Europa Nasz Dom. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach – „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”, „Samorząd Przyjazny środowisku” i „Promotor Ekologii”. W tegorocznej edycji została przyznana, ustanowiona w roku ubiegłym, Europejska Nagroda Ekologiczna.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA