Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Nowopowstała spółka J.V. Sanitec Co. – Slavucki Zakład Budfarfor na Ukrainie jest kolejną, po otwartej we wrześniu fabryce wyrobów akrylowych pod Kijowem, inwestycją Grupy Sanitec w tym kraju. Sanitec będzie miał większościowe udziały w zakładzie produkującym ceramikę łazienkową w miejscowości Slavuta (Zachodnia Ukraina), największej tego typu fabryce na Ukrainie. Porozumienie pomiędzy Grupą Sanitec
i Grupą Ukrbudmaterialy zostało podpisane 26 października 2006 r.
W ramach nowo powstałej organizacji Grupa Sanitec będzie miała – 51% udziałów, a Ukrbudmaterialy – 49%.
Głównym celem inwestycji Sanitec na Ukrainie jest rozbudowa w regionie zakładu produkującego ceramikę łazienkową na potrzeby rynku lokalnego, eksport do Rosji, Białorusi, Kazachstanu i innych krajów WNP. Zmodernizowana fabryka w Slavuta wzmocni silną pozycję rynkową Sanitec na Ukrainie.
Planowana na kilka lat rozbudowa zakładu obejmie zarówno istniejące obiekty, jak i budowę nowych hal produkcyjnych. Sukcesywna wymiana linii technologicznych spowoduje, że fabryka na Ukrainie będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów Sanitec
w Europie. Dotyczy to nie tylko samej produkcji, ale również energooszczędności, ochrony środowiska, jak i warunków pracy. W pierwszej kolejności zostaną wprowadzone zmiany organizacyjne, które wpłyną m.in. na optymalizację kosztów produkcji.
Spółka Sanitec – Slavuta zamierza zostać głównym graczem rynku branży łazienkowej na Ukrainie i w regionie. Będzie to możliwe dzięki zwiększeniu wydajności oraz produkcji wyrobów na europejskim poziomie jakości i wzornictwa. Dodatkowym atutem jest także silna pozycja ukraińskiego partnera na rynku.       

Marek Kukuryka, prezes zarządu Sanitec Koło oraz wiceprezes Sanitec Co. ds. Europy Środkowo-Wschodniej.
Kolejna, tym razem znacznie większa, inwestycja jest konsekwentną realizacją strategicznych planów rozwoju Grupy Sanitec na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. To właśnie z Polski nastąpi transfer technologii i wiedzy marketingowej. W Polsce będziemy też przygotowywać ukraińskich partnerów do pracy na nowych technologiach.
Inwestycje Sanitecu u naszych sąsiadów wcale nie oznaczają spowolnienia tempa rozwoju w Polsce, jest wręcz przeciwnie. Świadczy o tym trwająca obecnie budowa nowej fabryki ceramiki w Kole, której otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku. Łączna produkcja naszej firmy w Polsce wyniesie ponad 3 mln szt. ceramiki rocznie. Cztery zakłady Sanitec Koło w Polsce (Koło, Włocławek, Ozorków, Mińsk Mazowiecki) oraz dwa na Ukrainie (Dymer i Slavuta) będą się wzajemnie uzupełniały, a oferta będzie bardziej atrakcyjna i kompleksowa. Stworzy to doskonałe warunki do dalszej ekspansji wyrobów łazienkowych z sanitecowskim rodowodem, również tych ze znakiem Koło, nie tylko na rynki naszego regionu, ale również do bardziej odległych krajów WNP.

Grupa Ukrbudmaterialy
Grupa Ukrbudmaterialy zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów budowlanych. Firma Budfarfor, członek grupy, jest jedynym z największych producentów ceramiki łazienkowej w Europie Wschodniej. Wydajność zakładu w Slavuta (Zachodnia Ukraina) wynosi ponad 2,5 mln. szt. ceramiki rocznie. Produkcja odbywa się zgodnie ze standardami ISO 9001:2000. Budfarfor jest Nr 1 na rynku Ukrainy w branży i ma 100 lat doświadczenia w produkcji ceramiki. Kierunki Eksportu: Rosja, Białoruś, Mołdawia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Kirgistan, Tadżykistan, Gruzja, Azerbejdżan.


 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA