Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Udział firmy Sanplast w targach ISH po raz kolejny ukazał specjalistom z całej Europy wielki potencjał firmy, która na polskim rynku osiągnęła niekwestionowany sukces. Przyszłość firmy to właśnie rosnąca aktywność na rynkach Europy, gdzie ceni się wszystko to, za co Sanplast jest szanowany w Polsce - bezkompromisową, wysoką jakość wykonania, nowoczesne wzornictwo i wysoki poziom obsługi.

Już samo bardzo obszerne, starannie zaaranżowane stoisko firmy przekonywało o wadze, jaką firma przyłożyła do frankfurckiej prezentacji oraz o jej potencjale. Oblegana przez zwiedzających prezentacja sąsiadowała bezpośrednio ze stoiskami najważniejszych europejskich wytwórców wyposażenia łazienek.

- Przy kompletowaniu oferty, którą zaprezentowaliśmy we Frankfurcie celowo pominęliśmy modele serii ekonomicznych koncentrując się na wyższych segmentach oferty, chcąc eksponować nasze możliwości wzornicze i technologiczne - powiedział Marcin Gawlik, dyrektor handlowy firmy Sanplast. - Także lokalizacja naszego stoiska, wraz z organizacyjnym i projektowym rozmachem całego przedsięwzięcia ugruntowują wizerunek naszej firmy jako uznanego i stabilnego producenta wyrobów średniej i wyższej klasy dysponującego silnym zapleczem technologicznym, projektowym i handlowym.

WEJŚCIE W NAJWYŻSZY SEGMENT.Najbardziej spektakularną nowością firmy Sanplast była całkowicie nowa linia wzornicza Quadrum, za pomocą której firma chce zaistnieć w segmencie wyposażenia łazienek najwyższej klasy. O atrakcyjności i trafności tej koncepcji przekonuje bardzo duże zainteresowanie, które przejawiali odwiedzający pochodzący nie tylko z Europy, ale również np. z Bliskiego Wschodu.

- Linia wzornicza Quadrum to wyraz naszego spojrzenia w przyszłość - dodał Marcin Gawlik - Chcemy, aby była ona pozycjonowana wyżej od marki Altus, czyli naszej propozycji dla wyżej uposażonych. Dzięki kolekcji Quadrum zamierzamy trafić do ekskluzywnych salonów łazienkowych w Polsce i w Europie oraz w gusta wymagającego konsumenta.

Głównymi przedstawicielami (propozycjami) nowej linii wzorniczej, która ma wejść do produkcji w drugiej połowie tego roku, były dwie kabiny prysznicowe (jedno- i dwuosobowa) ze zintegrowanymi panelami masażowymi, chromoterapią i funkcją łaźni parowej. Tworzą one całkowicie nową jakość wzorniczą, funkcjonalną i technologiczną nie tylko z punktu widzenia firmy Sanplast, ale również europejskiego rynku wyposażenia łazienek w ogóle. Ich ponadczasową elegancję, poza zastosowanymi materiałami podkreśla wyrażona w nazwie serii kubiczność form stworzonych z dużych tafli szkła, zamocowanego w masywnych stalowych okuciach. Linia wzornicza

Quadrum to także wanna prostokątna oraz wisząca szafka z lustrem, stanowiąca całość z umywalką, której kształt nawiązuje do formy wanny.

Nowa linia stanowi syntezę całkowicie nowych, często praktycznie nieznanych w naszym kraju rozwiązań technologicznych i materiałowych. Przy jej projektowaniu zastosowano m.in. materiał z grupy solid surface, podkreślający jej niezwykle luksusowy charakter. Poza interesującym wyglądem materiał ten oferuje nieporównywalne z innymi tworzywami przyjemność dotyku oraz możliwości zachowania higieny. Inny materiał, który miał swą premierę przy linii wzorniczej Quadrum to egzotyczne, wodoodporne drewno venge, którego użyto do wytworzenia dyskretnych, ale bardzo ważnych detali, jak krawędzie kabin, mocowania głowic prysznicowych lub siedzisko. Całości dopełniają duże tafle bezpiecznego szkła o grubości 8 mm, które w głównej mierze decydują o charakterze kabin Quadrum.

W kabinach linii wzorniczej

Quadrum wyeliminowano wszelkie uszczelki dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu wewnętrznych krawędzi brodzików. W znakomity sposób wpłynęło to na ponadczasowy design tych urządzeń (tafle szklane kończą się kilka centymetrów ponad brodzikiem), jednocześnie w żaden sposób nie pogarszając ich znacznej wartości użytkowej. Przeprowadzone w fabryce testy udowodniły, że woda nie wycieka z kabin, niezależnie od natężenia i kierunku strumieni wody padających na ich wewnętrzne elementy. Szczeliny pomiędzy ścianami kabin, a ich drzwiami są tak niewielkie, że wypływ wody z tych miejsc jest praktycznie wyeliminowany.

Szafka z kolekcji Quadrum oraz nowa szafka i umywalka opracowane dla linii wzorniczej Avantgarde to pierwsze sygnały świadczące o chęci zaangażowania się firmy Sanplast w wytwarzanie mebli łazienkowych, jak na razie w wyższych segmentach rynku. Są one także świadectwem potencjału technologicznego i wzorniczego firmy w tym zakresie, co pozwala przyjąć, że w niedługim czasie części rodzimych wytwórców mebli łazienkowych być może przybędzie bardzo poważny konkurent.

PRZEGLĄD NOWYCH PROPOZYCJI. Wśród pozostałych nowości zaprezentowanych na tegorocznych ISH przez firmę Sanplast uwagę zwracały nowe, prototypowe wanny grupy Comfort Plus, które stanowiły odzwierciedlenie rynkowego zapotrzebowania na większą kubaturę (w tym większą głębokość) wanien, które mają pomieścić już nie jedną, ale dwie osoby pragnące korzystać ze wspólnej kąpieli.

- Część zaprezentowanych produktów, takich jak właśnie meble, czy wanny grupy Comfort Plus stanowią formę odpowiedzi na pytania kierowane do nas przez klientów - dodał Marcin Gawlik. - W zależności od sygnałów płynących z rynku będą one sukcesywnie wprowadzane do produkcji (w ciągu najbliższych miesięcy).

Poza nowymi wannami Comfort Plus zaprezentowane zostały m.in. kabina Zodiak Plus, wzbogacona o aluminiowe profile (błyszczące i mat) oraz nowy typ bezpiecznego szkła zabarwionego na modny, niebieski kolor, który może być dostępny w kabinach prysznicowych firmy.

Na przykładach prezentowanych wanien Firma Sanplast zaprezentowała z kolei nowy, sterowany elektronicznie system hydromasażu Mix Comfort (MXCO-II). W jego skład wchodzi 18 dysz wodnych. Nowością jest zastosowanie 6 wodnych dysz rotacyjnych do masażu pleców oraz 2 małych dysz z regulacją kierunku wypływu wody do masażu stóp. Masaż wodny systemu wzbogacono m.in. o efekt fali oraz o możliwość regulacji mocy pompy. W przypadku liczącego 18 dysz systemu masażu powietrznego zastosowano masaż strefowy. Nowość stanowi również wprowadzenie do standardowego wyposażenia ozonowania powietrza i pomiaru temperatury wody.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA