Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Już po raz szósty Henkel zorganizował spotkanie dla dziennikarzy w ramach Centrum Edukacji Budowlanej. Spotkanie, które odbyło się 22 czerwca br. w Warszawie, dotyczyło najczęściej popełnianych błędów przy układaniu płytek ceramicznych oraz możliwości ich unikania.

Spotkanie zorganizowane zostało dla dziennikarzy zainteresowanych tematyką dotyczącą nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Prelekcję prowadził Błażej Zgoła z Instytutu Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej.

Obszerną część wykładu zatytułowanego \"Sucha zaprawa przed układaniem - rzecz o płytkach, zaprawach i błędach\" stanowiły zagadnienia najczęściej popełnianych błędów podczas mocowania płytek oraz technologii klejenia okładzin ceramicznych w miejscach trudnych, takich jak balkony, tarasy, czy elewacje. Do najczęściej popełnianych błędów zaklasyfikowane zostały m.in.: złe rozpoznanie i przygotowanie podłoża w wyniku czego płytki mogą odpadać, stosowanie zbyt dużej warstwy kleju (co z kolei może powodować m.in. pęknięcia płytek), zły dobór kleju i zaprawy wraz z ich przygotowaniem (przebarwienia na okładzinach), używanie nieprofesjonalnych narzędzi, czy też np. źle dobrana szerokość spoin i rodzaj wypełnienia, co powoduje spękania w spoinach.

Jak zatem unikać podobnych problemów? By efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami inwestora należy przede wszystkim: właściwie rozpoznać warunki eksploatacyjne pomieszczenia, niezwykle starannie przejść do wykonawstwa z przestrzeganiem reguł wykonawczych i wymogów zawartych w kartach technicznych poszczególnych materiałów, zapoznać się z właściwościami technicznymi wszystkich materiałów, starannie opracować szczegóły, a w efekcie właściwie eksploatować powierzchnie.

Kolejne wykłady w ramach Centrum Edukacji Budowlanej planowane są na wrzesień.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA