Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Gdyby zsumować wielkość szafek, szafeczek, szuflad i półek, które znajdują się w tej łazience powstałaby szafa o wysokości ponad 250 i długości 120 cm. To dużo, zważywszy, że łazienka ma wymiary ok. 3,9 x 2,7 m

Nie będzie przesadą, że w tej łazience znajdzie się miejsce na wszystko i jeszcze więcej. Carga, szuflady, półki, wieszaki pozwalają ukryć nie tylko kosmetyki, akcesoria i środki czystości, ale także powiesić szlafroki i ręczniki. Wszystko ma swoje stałe miejsce i jest zawsze pod ręką. Obfitość mebli to nie jedyny wyróżnik tej łazienki. Zlokalizowana przy sypialni właścicieli – zgodnie z ich życzeniem – cieszy swą żywą kolorystyką. Połyskująca trawiasta zieleń, delikatny odcień beżu, radosny błękit sprawiają, że jej wnętrze jest jasne, przyjazne i tchnie optymizmem.
Te barwy przypisane są tylko do tej łazienki, nie pojawiają się w żadnym innym miejscu w domu – opowiada projektantka. – Jako pierwsze wybrane zostały zielone i niebieskie płytki gresowe na ściany. Do nich dobieraliśmy pozostałe kolory. Ważne, że kolor wszystkich elementów ceramicznych do tej łazienki to pergamon – dobrany identycznie do płytek o kolorze alabastro. Efekt jest subtelny, i może niewidoczny na zdjęciach, ale gdyby była to biel, mielibyśmy zbyt mocne uderzenie białych płaszczyzn; zamierzonym efektem było „wtopienie” umywalek i wanny w bryły o tym samym co ceramika kolorze.
Jak przystało na małżeńską łazienkę mieści ona pełny program użytkowy: dwie umywalki, sedes (umieszczona obok rączka prysznicowa umożliwia wykorzystanie go także jako bidetu), wanna z pełnym programem hydromasażu i kabina prysznicowa. Wnęka wyznaczona na tą ostatnią okazała się na tyle obszerna, że zbędne okazało się wstawianie do niej drzwi. Do tego wszystkiego opisana wcześniej obszerna zabudowa meblowa, która wydatnie poprawia funkcjonalność tej łazienki.
Jak pokazał przykład, najprostszy z możliwych kształt łazienki plus przekorne pomysły projektantki pozwoliły uzyskać nie tylko praktyczną ale i interesującą aranżację łazienki.  
PROJEKT: ARCH. WNĘTRZ MARZENA POKLIKAJEW

OPINIA PROJEKTANTA
arch. wnętrz Marzena Poklikajew
Łazienka od początku była prostokątem o wymiarach ok. 3,9 x 2,7 m. Poprzez aranżację można było próbować „poprawiać” te proporcje albo ....je jeszcze podkreślać. Trochę na przekór wybrałam tę drugą drogę i nie ingerowałam w układ ścian. Strefy użytkowe rozmieściłam liniowo przy dłuższych ścianach, środkiem powstał ciąg komunikacyjny z wygodnym dostępem do każdego urządzenia. „Wyciągnięciu” łazienki służy także zestawienie kolorów – jasna trawiasta zieleń i subtelny beż zakończone głębokim odcieniem błękitu. Najważniejsze jednak, że mogłam tu wkomponować wręcz nieprawdopodobną ilość szafek. Pani domu jest zachwycona.


 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA