Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

System złączek i rur odpływowych Silere opatentowany i wyprodukowany przez firmę Valsir budzi zainteresowanie projektantów i instalatorów. Nie chodzi tu jedynie o spełnienie norm prawnych określających próg dopuszczalnego hałasu w mieszkaniach, lecz również o sprostanie wymaganiom klienta.

Firma Valsir, od dłuższego czasu pracowała nad systemem \"zapewniającym spokój\". Hałas w rurach wywoływany spływaniem wody jest najczęściej zgłaszaną przyczyną zakłócania pory nocnej. Przyczyniło się to, zwłaszcza przy projektach modernizacji istniejących instalacji, do rozpoczęcia badań mających na celu znalezienie optymalnego, skutecznego, funkcjonalnego i łatwego w zastosowaniu rozwiązania. Silere w pełni spełnia wszystkie te wymagania.

W stosunku do innych systemów odprowadzających wodę zbudowanych z materiałów pochłaniających dźwięki, produkt Valsiru posiada znakomite właściwości izolacji akustycznej potwierdzone przez Fraunhofer Institut fźr Bauphisik ze Stuttgartu. W przypadku izolacyjności Silere jest lepsze niż żeliwo i znacznie lepsze niż polietylen. Rury i złączki Silere posiadają kielich, umożliwiający łączenie przez nasuwanie, co umożliwia szybki i łatwy montaż. Dzięki temu znacznie ogranicza się czas montażu systemu, przy którym dodatkowo nie potrzeba specjalnych narzędzi, które zwiększałyby koszty pracy instalatora. Wspomniany system łączenia ma również właściwości wytłumiające (uszczelka). Pozwala to na ograniczanie wibracji rur, co nie jest możliwe przy innych technikach łączenia, np. przy spawaniu. Zwiększone właściwości pochłaniania dźwięków przez system Silere są ponadto efektem zwiększonej grubości ścianek rur i właściwości materiału wykorzystywanego do produkcji złączek i rur. Opatentowany materiał posiada bazę polimerową z kopolimeru polipropylenowego odpornego na uderzenia przy niskich temperaturach, do której dodaje się w odpowiednich proporcjach minerały, barwnik i dodatki samogasnące (klasa zapalności B2 zgodnie z DIN 4102). Firma Valsir posiada własne urządzenie do granulowania, dzięki któremu jest jedynym we Włoszech przedsiębiorstwem zdolnym do wyprodukowania wspomnianego materiału. Ponadto firma przykłada wielka wagę do weryfikacji jakości finalnego produktu. Podczas badania odporności na uderzenia elementy systemu Silere zostają poddane testowi, gdzie stosuje się czterokrotnie większe siły niż w przypadku normalnych rur. Firma Valsir przeprowadza również w komorze dźwiękoszczelnej badania rur przy przepuszczaniu przez nie 4 litrów wody na sekundę (wartość odpowiadająca równoczesnemu spuszczaniu wody z 2 spłuczek), które generują hałas niższy niż 20 dB - jest to poziom hałasu odpowiadający szelestowi liści w lesie.

Rury i złączki Silere dostępne są w szerokiej gamie średnic zewnętrznych: 58, 78, 110, 135 i 160 mm. Ponadto, za pomocą odpowiednich redukcji lub części specjalnych elementy systemu Silere można podłączyć się do jakiegokolwiek systemu odpływowego (żeliwo, PEHD, PP, itp.). Nie należy również zapominać, że Silere zostało opatentowane jako materiał termoplastyczny, bezpieczny dla środowiska; może być on ponownie wykorzystany, jest odporny na kwasy i zasady, a na jego wewnętrznych gładkich powierzchniach nie tworzą się osady. Materiał jest również szczególnie odporny na temperaturę (aż do stałej wartości 95 st. C).

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA