Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Ogłoszony przez portal www.designboom.com i DuPont Corian konkurs „Skin of Corian” został rozstrzygnięty. Jury – w skład którego weszli architekci, przedstawiciele firmy DuPont oraz portalu designboom – przyznało ex aequo dwie pierwsze nagrody. Zdobyły je lampa „Medusa” zaprojektowana przez Exposed (Hiszpania) oraz stół „Leonardo” autorstwa Clerca Bertrand, Oliviera Gregoire i Matthieu Plantrou z Francji.
Regulamin konkursu przewidywał wykorzystanie corianu dla stworzenia przedmiotów i elementów wyposażenia wnętrz do zastosowania zarówno w domach mieszkalnych, jak i wnętrzach komercyjnych. Dlatego wśród nadesłanych na konkurs prac znalazły się również projekty łazienkowe. W gronie wyróżnionych mamy zatem projekt „Free or not” autorstwa Andrei Biraghi, Michele di Monte, Matteo Bertanelli i Chiary Cremona z Włoch oraz umywalkę „Snail” zaprojektowaną przez Di Shen z Chin.
„Free or not” to innowacyjny pomysł na drzwi do łazienki w miejscu publicznym, które poprzez zmianę koloru informują o tym, czy w.c. jest wolne lub zajęte.
Umywalkę „Snail” wyróżnia natomiast połączenie w jednym funkcji umywalki i baterii. Dzięki temu otrzymuje ona miękką, bezpieczną formę.
Jury oceniało nadesłane prace w dwóch kategoriach: projekty już ukończone oraz koncepcje. Przy ocenie brano pod uwagę optymalne wykorzystanie możliwości corianu jako materiału, właściwe zastosowanie dekoracji, kreatywność i innowacyjność projektu oraz jego potencjał marketingowy.
Więcej łazienkowych projektów nadesłanych na konkurs „Skin of Corian” przedstawimy w marcowym wydaniu „Łazienki”.  
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA