Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na początku były płytki - białe i różowe, ozdobione dekorem w kształcie serduszek. Projektantka odkryła je przypadkiem i od razu uznała, że warto poszukać dla nich właściwego zastosowania.

REKLAMA

Na początku były płytki - białe i różowe, ozdobione dekorem w kształcie serduszek. Projektantka odkryła je przypadkiem i od razu uznała, że warto poszukać dla nich właściwego zastosowania.

Łazienka tworzona z myślą o dziewczynkach stała się idealnym miejscem. Kolorystyka i wzornictwo wybranej kolekcji tworzą całość oryginalną i urokliwą, nie pozbawioną przy tym sporej dawki słodyczy. Taka kombinacja nie każdemu przypadłaby do gustu, ale gdzie mogłaby się sprawdzić lepiej niż w dziewczęcej łazience?

Łazienka znajduje siĘ na poddaszu; ta kondygnacja w całości przeznaczona jest dla dwóch córek państwa domu. Wejście jest jedno - z holu. Znaczna powierzchnia łazienki pozwoliła na wydzielenie części gospodarczej. Oddziela ją ścianka, na której umieszczono bidet i sedes wraz z podtynkowym systemem spłukującym. Ponadto w łazience znajdują się umywalka oraz wanna. Wszystkie urządzenia sanitarne są w białym kolorze i mają neutralne, proste kształty. Wanna - konsekwentnie obudowana różowymi płytkami - idealnie wpasowała się we wnękę naprzeciw wejścia.

Słodki róż króluje w tej łazience niepodzielnie: różowa jest podłoga i spora powierzchnia ścian. Opozycję \"sercowego dekoru\" stanowią \"pasiaste\" płytki tworzące tło dla sedesu i bidetu.

Pełną słodyczy i radości aranżację dopełnia lustro nad umywalką. Jak się należało spodziewać - ma ono kształt serca.

PROJEKT: MGR SZTUKI MAŁGORZATA DZIĘGIELEWSKA

 

 

O KULISACH PROJEKTU

mgr sztuki Małgorzata Dzięgielewska

Łazienki projektowane z myślą o dzieciach zdarzają się niezmiernie rzadko - prawdę mówiąc było to moje pierwsze takie zlecenie. Zrobiłam je z ogromną przyjemnością, bo temat był bardzo wdzięczny, poza tym bardzo się polubiliśmy z inwestorami w trakcie pracy - praca nad domem trwała 1,5 roku... Projektując tę łazienkę zastosowałam standardowe urządzenia. Dzieci rosną bardzo szybko, a remont łazienki w polskich warunkach robi się raz na kilkanaście lat. Na kafle z serduszkami zwróciłam uwagę w sklepie długo zanim rozpoczęłam pracę z inwestorami, jednak są one bardzo specyficzne i wymagają specyficznego klienta, dlatego kiedy inwestorzy powiedzieli o łazience dla swoich małych córeczek natychmiast oba te fakty ze sobą połączyłam i efekt jest jak widać. Kafle te dawały olbrzymie możliwości ze względu na wielość wzorów w obrębie linii - paseczki w różnych odcieniach, serduszka małe, duże. Robiąc projektĘ musiałam pamiętać o tym, że moja dziewięcioletnia obecnie klientka będzie niedługo trzynastolatką, a później siedemnastolatką i z taką samą przyjemnością ma wtedy z tej łazienki korzystać, stąd bardzo uważałam, aby jej zbytnio nie przesłodzić, nie przesadzić z zastosowaniem wzorów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA