Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lakier do paznokci, pomadka, płatki kosmetyczne, dezodorant - ilość niezbędnych drobiazgów w łazience trudno nieraz policzyć. Aby nie burzyły one aranżacji i schludnego wyglądu łazienki najlepiej schować je do przeznaczonej na to szafeczki. Tym bardziej, że to zupełnie tradycyjne rozwiązanie, przybiera coraz to nowsze formy.

REKLAMA

Lakier do paznokci, pomadka, płatki kosmetyczne, dezodorant - ilość niezbędnych drobiazgów w łazience trudno nieraz policzyć. Aby nie burzyły one aranżacji i schludnego wyglądu łazienki najlepiej schować je do przeznaczonej na to szafeczki. Tym bardziej, że to zupełnie tradycyjne rozwiązanie, przybiera coraz to nowsze formy.

Kiedy postawienie na półce pod lustrem kolejnego drobiazgu przekształcić się może w brzemienną w skutki katastrofę, a misternie pielęgnowany porządek może runąć jak układanka z domino, nawet najmniejsza szafka porządkująca ten \"chaos\" okazać się może iście zbawiennym rozwiązaniem. Pod lupę weźmy zatem tradycyjne nadumywalkowe szafki z lustrem, małe szafki na kółkach, wąskie słupki, czy wszelkie inne mniej lub bardziej zaskakujące sposoby na przechowywanie koniecznych w łazience drobiazgów. Zbyt prozaiczne? Niekoniecznie, bowiem klasycznej funkcji owych mebli coraz rzadziej towarzyszy równie klasyczna dla tego typu sprzętów forma. Coraz częściej są one projektowane tak, by same w sobie stać się niezależnymi, charakterystycznymi dla danego wnętrza elementami, w wysokim stopniu wpływającymi na jego ogólny wizerunek.

Zwykle najwięcej przeróżnych drobiazgów gromadzonych jest w łazience wokół lustra. To taka naturalna przestrzeń, w której rzeczywiście wszystko powinno być \"pod ręką\". Najprościej owe drobiazgi \"schronić\" w nieśmiertelnej nadumywalkowej szafce z lustrem. Choć stylistyka tego typu mebli od lat obecnych w łazience wciąż budzi pewne kontrowersje, trzeba przyznać im jednak niekwestionowaną wartość przede wszystkim pod względem funkcji, a ostatnio także wzornictwa. Można wręcz uznać, że producenci prześcigają się w kreowaniu coraz bardziej niesamowitych pomysłów na zagospodarowanie strefy lustra. Zmieniają oni sposoby ich zamknięcia poprzez zastosowanie przesuwanych tafli luster - np. \"Slide\" firmy Merati, model 027 firmy Agape, dają możliwość kreowania w zależności od potrzeb wielkości szafki czy nawet jej wyglądu - tak jak w przypadku \"Multibox\" Duravitu. Fakt, że do ich produkcji coraz częściej używa się nowych, drogich materiałów dowodzi jedynie tego, że mamy do czynienia z produktem zgoła ekskluzywnym.

A gdy szafka przy lustrze jest już wypełniona po brzegi można zacząć rozmieszczać liczne łazienkowe drobiazgi w wolno stojących słupkach, czy tak modnych ostatnio małych szafkach na kółkach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że coraz rzadziej przypominają one \"klasyczny\" sprzęt łazienkowy. Są to raczej meble, które równie dobrze umieścić można byłoby np. w salonie. Zabieg ten ma na celu podkreślenie przynależności łazienkowego wnętrza do całości domu, jego unifikację. Tak np. szafka \"Twist\" firmy Merati, równie dobrze mogłaby być chociażby stojakiem na płyty CD, a kolorowy kontenerek na kółkach z serii \"Jolly\" firmy Even, poręcznym elementem wyposażenia kuchni czy jadalni. \"Chrysalis\" Odue to natomiast rodzaj szafki-rzeźby, który swym niesamowitym wyglądem wzbogacić mógłby praktycznie każde z domowych wnętrzy.

Łazienka uczy, że nawet to, co dobrze znane może zaskoczyć. Po umywalkach, wannach i armaturze najwyraźniej przyszedł czas na meble. Bo jak inaczej określić zachodzące w materii tego typu łazienkowych sprzętów transformacje? Ale najważniejsze wydaje się to, że owe zmiany w ogóle zachodzą. Dowodzi to niewątpliwie, że łazienka, jak i przeróżne elementy jej wyposażenia nie mają szans na to, by się zestarzeć. A jej użytkownicy na to, by się nimi znudzili.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA