Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Wenna Twórcza to hasło przewodnie SPA-ART 2008, do którego zgłoszono przeszło 70 prac. Konkurs PoolSpa organizowany od 2002 r., już na stałe wpisał się w harmonogram konkursów wzorniczych skierowanych do młodych designerów. Od samego początku jego założeniem jest wspieranie oraz wyłanianie talentów i twórczych osobowości. SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych spoza branży.
- Kierując konkurs do studentów oraz absolwentów wyższych szkół artystycznych i architektonicznych, chcemy zachęcić młodych twórców do poszukiwania inspiracji, nowego, świeżego spojrzenia i oryginalnego podejścia do idei wellness, z którą marka PoolSpa się utożsamia - mówi Piotr Koszek, marketing and business development manager Roca Polska i jeden z jurorów w tegorocznej edycji konkursu. - Dzięki kolejnym edycjom naszego konkursu chcemy pogłębiać kontakty ze środowiskiem akademickim, zdając sobie sprawę, że wśród młodych twórców rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, można odnaleźć niesamowity potencjał, będący źródłem późniejszych sukcesów w branży designerskiej.
Zadaniem uczestników tegorocznej edycji SPA-ART było zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogły uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.
W jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli:
1.przewodniczący jury - prof. zw. Tomasz Matuszewski kierownik katedry Designu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, a także Przewodniczący Komisji Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich,
2.Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami tj. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagradzana m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, a także nagrodą PRO DECO,
3.Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz,
4.Piotr Koszek – marketing and business development manager Roca Polska,
5.Paweł Jędra – dyrektor ds. rozwoju i wdrożeń PoolSpa,
Jury projekty oceniało przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej.
Z uwagi na wyrównany poziom najlepszych prac, jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, a jednocześnie postanowiło zwiększyć kwoty nagród za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca oraz przyznać po dwie równorzędne nagrody. Drugie miejsce oraz nagrody w postaci czeku na sumę 8000 zł przyznano Kamilowi Kiendzierskiemu za projekt „Eccentric” oraz Jakubowi Sobiepankowi za projekt „Bath&Shower”.
III miejsce oraz nagrody w wysokości 4000 zł otrzymali: Radosław Dziadek i Agnieszka Gałwiaczek za projekt „Sparta” oraz Gustaw Lange za projekt „Mademoiselle”.
Zwycięzcy SPA-ART 2008 oprócz nagród pieniężnych otrzymają także możliwość udziału w warsztatach designu prowadzonych przez światowej sławy hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito. Designer przybędzie do Polski w listopadzie na zaproszenie Roca Polska - organizatora warsztatów.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA