Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wenna Twórcza to hasło przewodnie konkursu SPA-ART 2008, do którego w tym roku zgłoszono przeszło 70 prac. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji SPA-ART było zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogły uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.
Kierując konkurs do studentów oraz absolwentów wyższych szkół artystycznych i architektonicznych, chcemy zachęcić młodych twórców do poszukiwania inspiracji, nowego, świeżego spojrzenia i oryginalnego podejścia do idei wellness, z którą marka PoolSpa się utożsamia – mówi Piotr Koszek, marketing and business development manager Roca Polska i jeden z jurorów w tegorocznej edycji konkursu. – Dzięki kolejnym edycjom naszego konkursu chcemy pogłębiać kontakty ze środowiskiem akademickim, zdając sobie sprawę, że wśród młodych twórców rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, można odnaleźć niesamowity potencjał, będący źródłem późniejszych sukcesów w branży designerskiej.
W jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli: przewodniczący jury – prof. zw. Tomasz Matuszewski, kierownik katedry Designu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, Renata Kalarus, projektantka współpracująca z firmami tj. NOTI, czy IKER, Jarosław Szymański, projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, Piotr Koszek, marketing and business development manager Roca Polska oraz Paweł Jędra, dyrektor ds. rozwoju i wdrożeń PoolSpa.
Jury oceniało projekty przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej.
Z uwagi na wyrównany poziom najlepszych prac, jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, a jednocześnie postanowiło zwiększyć kwoty nagród za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca oraz przyznać po dwie równorzędne nagrody. Drugie miejsce oraz nagrody w postaci czeku na sumę 8000 zł przyznano Kamilowi Kiendzierskiemu za projekt „Eccentric” oraz Jakubowi Sobiepankowi za projekt „Bath&Shower”.
III miejsce oraz nagrody w wysokości 4000 zł otrzymali: Radosław Dziadek i Agnieszka Gałwiaczek za projekt „Sparta” oraz Gustaw Lange za projekt „Mademoiselle”.
Zwycięzcy SPA-ART 2008 oprócz nagród pieniężnych otrzymają także możliwość udziału w warsztatach designu prowadzonych przez hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito. Designer przybędzie do Polski w listopadzie na zaproszenie Roca Polska – organizatora warsztatów.
Konkurs PoolSpa organizowany od 2002 r., już na stałe wpisał się w harmonogram konkursów wzorniczych skierowanych do młodych designerów. Od samego początku jego założeniem jest wspieranie oraz wyłanianie talentów i twórczych osobowości. SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych osób spoza branży.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA