Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Urządzenia spłukujące, choć proste z wyglądu, w rzeczywistości są dość złożone. Dlatego kiedy mowa jest o certyfikacie jakości trzeba zrozumieć, jak wiele firma inwestuje w technologię i ludzi, aby rutyna stała się regułą, aby pomysły stały się godnymi zaufania produktami, aby plany wzrostu stały się danymi namacalnymi.

Spłuczka Valsir posiada certyfikat jakości UNI EN ISO 9001:2000 nie po to, by \"sprzedać\" znak certyfikatu (choć zawsze ważny i wyróżniający), lecz przede wszystkim, aby sprostać wymaganiom wiarygodności i bezpieczeństwa, jakich tego rodzaju produkt potrzebuje.

Wystarczy prześledzić krok po kroku czynniki, na podstawie których określa się wiarygodność systemów spłukujących. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiedniej jakości surowiec. Zostaje on przyjęty na podstawie prób gęstości i melt index, a producent zobowiązany jest dostarczyć wyniki badań, które zgodne będą z kontrolą przeprowadzaną w laboratorium Valsir.

Kolejny krok to kontrola procesu - dokładna kontrola produkcji wszystkich elementów wchodzących w skład spłuczki. Po zakończeniu znakowania następuje kontrola produktu końcowego. Przed przystąpieniem do montażu oddzielnie testuje się zawór (musi on przejść próbę szczelności oraz próbę spłukiwania) oraz pływak. Ten ostatni podlega badaniu wyglądu, obciążenia, zróżnicowanego ciśnienia dopływającej wody, kontroli regulacji oraz sprawdzeniu czy nie ma nierówności mogących zablokować delikatny mechanizm zamykający.

Badaniom poddawane są także gotowe spłuczki pod- i natynkowe. Każda spłuczka podtynkowa przed zapakowaniem podlega bardzo dokładnemu badaniu na wytrzymałość i szczelność hydrauliczną. Spłuczki zewnętrzne, których zbiornik wykonany jest z ABS zabezpieczonego przed promieniowaniem UV, testowane są pod względem estetycznym, aby wychwycić każde najmniejsze zadrapanie. Za pomocą specjalnej lampy symuluje się też działanie promieni słonecznych, aby sprawdzić czy na zbiorniku oraz pokrywie spłuczki nie wystąpiły żadne przebarwienia. Po próbach szczelności sprawdza się czy pokrywa i zbiornik dobrze do siebie pasują.

Następnie spłuczka Valsir zostaje poddana testowi wytrzymałości i trwałości. We Włoszech jedynie Valsir dysponuje odpowiednim pomieszczeniem, w którym spłuczki przechodzą test określony przez normy KIWA i DIN. Znajduje się tam 30 automatycznych stanowisk, które imitują nieprzerwane spłukiwanie w serii nawet 100 tys. cykli, co jest porównywalne z używaniem spłuczki przez 15 lat. Ponadto w kabinie dźwiękoszczelnej sprawdza się poziom hałasu, jaki wydaje spłuczka podczas pracy. Pływak zainstalowany w spłuczkach Valsir według normy francuskiej NF należy do najcichszej, pierwszej klasy.

A to wszystko po to, by pokazać jak Valsir dba o jakość życia każdego użytkownika swoich produktów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA