Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentowana łazienka - jedna z dwóch znajdujących się w tym domu - określona została przez projektanta jako kobieca. I rzeczywiście, nietrudno tu odnaleźć wyznaczniki jej kobiecości - stonowaną, delikatną kolorystykę i miękko rozpraszające się światło sączące się przez ścianę ze szklanych pustaków

REKLAMA

Prezentowana łazienka - jedna z dwóch znajdujących się w tym domu - określona została przez projektanta jako kobieca. I rzeczywiście, nietrudno tu odnaleźć wyznaczniki jej kobiecości - stonowaną, delikatną kolorystykę i miękko rozpraszające się światło sączące się przez ścianę ze szklanych pustaków.

Dzięki pomysłowemu zastosowaniu szkła i luster wnętrze łazienki zaczęło żyć własnym życiem. Szklana ściana otwiera intymną przestrzeń łazienki na resztę domu. Takie rozwiązanie znakomicie doświetliło wnętrze pomieszczenia kąpielowego naturalnym dziennym światłem. Odważnie zastosowane szkło pozwoliło również uniknąć klaustrofobicznego uczucia zamknięcia oraz zwiększyło optycznie niewielką powierzchnię łazienki. Delikatne światło sączy się więc przez szklaną taflę i zwielokrotnia w lustrach. Wprowadza każdego, kto przekroczy próg łazienki w niecodzienny nastrój.

Także pomysł, aby zamocować lustro na ścianie ze szklanych pustaków okazał się bardzo trafny. Zabieg ten ożywił i urozmaicił jednolitą szklaną płaszczyznę - patrząc na lustro ma się wrażenie, że zawisło ono w powietrzu.

Naturalne oświetlenie doskonale komponuje się z jasną i stonowaną kolorystyką łazienki. Neutralną barwę okładzin ściennych i podłogowych ociepla kolorystyka czereśniowego forniru wykonanej na zamówienie szafki. Zestawienie tradycyjnych płytek ceramicznych z drewnem sprawiło, że łazienka nabrała eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. W tak jasnej i przyjaznej użytkownikowi przestrzeni łazienkowej z prawdziwą przyjemnością można korzystać z kąpieli w sterowanej pilotem wannie z hydromasażem, którą tam umieszczono. Subtelnie dobrane materiały wykończeniowe, spokojne barwy i odważny pomysł aranżacyjny składają się na wnętrze delikatne, dopracowane w każdym szczególe, interesujące.

PROJEKT: ARCH. DARIUSZ GRABOWSKI

 

O ŚCIANIE Z PUSTAKÓW SZKLANYCH W ŁAZIENCE

 

Dariusz Grabowski, architekt

Najważniejszym i najbardziej przykuwającym uwagę elementem łazienki jest szklana ściana z pustaków oddzielająca jej przestrzeń od pokoju dziennego. Rozwiązanie to ma na celu odpowiednie doświetlenie wnętrza łazienki - dzięki zainstalowaniu w pokoju dziennym żaluzji, których mechanizm sterowany jest bezpośrednio z łazienki, można regulować jasność pomieszczenia, a nawet odizolować je zupełnie poprzez podniesienie lub opuszczenie żaluzji. Pustaki szklane zostały ułożone na podmurówce metodą tradycyjną - przy użyciu zaprawy i zbrojenia ze stalowych prętów. Lustro nad umywalką umocowane zostało między fugami na specjalnym stelażu, dzięki czemu nie jest widoczne z salonu.

Efekt końcowy powyższego układu - bądź co bądź nietypowego otwarcia strefy intymnej na część dzienną - udowodnił, iż nie należy obawiać się podobnych rozwiązań i ostatecznie przekonał nawet konserwatywnych przeciwników fazy projektowej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA