Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

2 grudnia ub.r. w firmie Ravak Polska S.A. w Grodzisku Mazowieckim odbyło się ostatnie w 2003 roku spotkanie członkowskie Stowarzyszenia Klub Łazienka 2001. Było to zarazem pierwsze zebranie pod przewodnictwem nowego zarządu, stąd też głównymi tematami spotkania były plany na najbliższą przyszłość.

Jednym z głównych obszarów aktywności stowarzyszenia będzie pozyskiwanie nowych członków oraz branż, które są w nim reprezentowane. Dotyczyć ma to w szczególności płytek ceramicznych, instalacji łazienkowych oraz urządzeń grzewczych. Środowiska te nie posiadają jeszcze własnego lobby, które mogłoby występować w ich imieniu. Jest natomiast wiele wspólnych celów, które mogłyby realizować wspólnie z Łazienką 2001. Jeśli zajdzie taka potrzeba nazwa Klub Łazienka 2001 może ulec zmianie tak, aby być reprezentatywną dla szerszego grona firm.

Kolejną sprawą jest uporządkowanie funkcjonujących w branży kwestii dotyczących nomenklatury PKWiU oraz PCN. Przeprowadzona przez stowarzyszenie w połowie ub. roku próba analizy głębokości rynku wyposażenia łazienek wykazała wiele nieścisłości w aktualnie stosowanych sposobach zbierania danych przez GUS i Urząd Celny. W celu poprawy tej sytuacji firmy członkowskie zunifikują własne sposoby raportowania, a następnie zaproponują rozwiązania dla reszty branży. Wtedy też zostaną rozpoczęte rozmowy z właściwymi urzędami państwowymi.

Na spotkaniu w Grodzisku Maz. omówiono także aktualną sytuację targów branżowych. Próba znalezienia nowego organizatora tej imprezy nie przyniosła spodziewanych rezultatów, potencjalni kandydaci nie byli w stanie sprostać bądź to stronie merytorycznej, bądź technicznej takiej wystawy. (Dla przypomnienia są to targi dla branż: ogólnie pojętego wyposażenia łazienek, instalacji, urządzeń grzewczych oraz płytek ceramicznych). W związku z tym stowarzyszenie wróciło do rozmów z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Pierwsze dwa robocze spotkania z MTP pozwalają mieć nadzieję, że w 2006 r. pojawią się targi, które spełnią oczekiwania branży.

Do grona stowarzyszenia została przyjęta firma Brugman

Sp. z o.o. dystrybutor między innymi grzejników Vasco. Obecnie Łazienka 2001 skupia 31 firm.

Kolejne spotkanie stowarzyszenia zaplanowano na 22 stycznia 2004 r. Odbędzie się ono w Poznaniu podczas targów Budma.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA