Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Targi Budma uzyskały rekomendację członków Stowarzyszenia Łazienka. Oznacza to, że podczas najbliższej edycji tych targów (22-25 stycznia 2008 r.) swoją ofertę przedstawi tam reprezentatywna grupa krajowego rynku branży wyposażenia łazienek.
Przypomnijmy, iż Budma wygrała z proponowaną przez MTP wystawą pod roboczym tytułem \"Budma Interior\", targami o charakterze wnętrzarskim, które miały się odbyć równolegle z targami Meble i Home Decor (maj 2008 r.). Mimo wstępnej aprobaty  znacznej części branży wyposażenia łazienek, idea ta na razie nie przyjęła się na polskim gruncie. Powód takiej decyzji wydaje się być prosty. W naszym kraju nie ma jeszcze targów o charakterze wnętrzarskim, o takiej skali wielkości i popularności, jaką mają targi Budma. Stąd decyzja, iż branża łazienkowa po kilkuletniej przerwie powraca na Budmę.
Na wystawę sektora łazienkowego na targach Budma przewidziany jest odrębny, dwukondygnacyjny  pawilon. W tym samym pawilonie znajdą się też płytki ceramiczne. Wśród imprez towarzyszących jak dotychczas planowany jest finał ogólnopolskich mistrzostw glazurników zorganizowany we współpracy z Polskim Zrzeszeniem Płytkarzy. Odbędzie się też wystawa, na której zaprezentowane zostaną kolekcje płytek ceramicznych nagrodzone w konkursie Perły Ceramiki. Wydarzeń towarzyszących można się jednak spodziewać więcej. Do końca września odbędzie się pierwsze spotkanie rady programowej targów, która podobnie jak przy ubiegłorocznych targach Aqua-San będzie pracowała nad uatrakcyjnieniem targów. W skład rady programowej podobnie jak poprzednio wejdą przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich, Stowarzyszenia Łazienka, przedstawiciele producentów płytek ceramicznych, mediów oraz miesięcznik \"Łazienka\". 
- Wnioski płynące z naszej pracy pozwalają nam zaproponować kontynuowanie prac rady. Jeden z nich jest taki, że branża w cyklu dwuletnim naprzemiennie z targami ISH we Frankfurcie chce się zaprezentować na polskim rynku. Drugi, że po konsultacjach ze Stowarzyszeniem Łazienka, które było głównym \"motorem\" na targach Aqua-San, zdecydowaliśmy zmienić czas i miejsce powyższej prezentacji. Mówiąc krótko, wyposażeni w rekomendację Stowarzyszenia Łazienka, prowadzimy akwizycję, której skutkiem ma być powrót branży na targi Budma 2008 razem z firmami oferującymi na polskim rynku płytki ceramiczne - mówi Józef Szyszka, dyrektor projektu w MTP.
Termin nadsyłania zgłoszeń firm zainteresowanych wzięciem udziału w wystawie branży łazienkowej przy targach Budma mija 7 września. Na dzień oddania \"Łazienki\" do druku (20.08.2007) nie znane były jeszcze nazwy firm, które potwierdziłyby swój udział w targach.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA