Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Niemiecki portal internetowy Stylepark zorganizował przy okazji targów \"imm cologne\" (17-23 stycznia 2005 r.) imprezę promocyjną Stylepark in Residence. Hasłem tegorocznej, drugiej już edycji było fusion. W dawnym budynku dyrekcji kolei na nabrzeżu Renu swoje wyroby prezentowało ponad 40 firm oraz 22 projektantów. Ekspozycjom towarzyszył bogaty program imprez towarzyszących: spotkania z uznanymi projektantami i architektami, koncerty, a nawet imprezy taneczne.

Wśród firm prezentowanych w ramach Stylepark in Residence znalazło się kilka znanych marek związanych z wyposażeniem łazienek. Patricia Urqiola i Martino Berghinz przy współpracy z firmami Bisazza, Art Aqua i Alluvial stworzyli fantastyczną przestrzeń, której realny wygląd zatracił się w grze płaszczyzn wyłożonych barwną, szklaną mozaiką i ich lustrzanych odbić. Antonio Lupi zaprezentował swoją ostatnią łazienkową kolekcję zaprojektowaną przez Carlo Colombo oraz serię lamp aromaterapeutycznych Around You. Koziol pokazał nawiązujące do modnych, arabeskowych dekoracji zasłony Amoeba. Material Raum Form po raz pierwszy przedstawił możliwości nowego materiału, szkło-kamienio-cementu, który można wykorzystywać przede wszystkim do seryjnej produkcji wanien, umywalek i innych sprzętów sanitarnych. Nie zabrakło też drobnych ekstrawagancji, takich jak ogrodowy natrysk firmy Conmoto.

Stylepark to nie tylko jeden z największych w Europie internetowych sklepów z ekskluzywnym wyposażeniem wnętrz, ale także promotor wzornictwa i architektury. Organizuje zarówno indywidualne wystawy poszczególnych firm (np. w ramach monachijskiego Designparcours czy berlińskiego Designmai), jak i grupowe prezentacje w rodzaju Workscapes podczas ubiegłorocznych targów Orgatec w Kolonii.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA