Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Tegoroczne XIV Specjalistyczne Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej i Klimatyzacyjnej, trwające w dniach 23-26 listopada 2005 roku, przyciągnęły 39 tys. zwiedzających, którzy odwiedzić mogli stoiska 450 producentów z 17 państw. Po trzyletniej przerwie targi wystartowały z nową koncepcją, organizatorami i formułą.
Na dziewięciu poziomach hal targowych obejrzeć można było nowości z zakresu techniki i instalacji ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz systemów sanitarnych. Jako dodatkową atrakcję targów zaproponowano forum związków branżowych, pokazy systemów instalacyjnych, okuć miedzianych, urządzeń klimatyzacyjnych, pieców kaflowych, wyposażenia łazienek oraz pokaz „Energia odnawialna w budynkach”.
Pomimo głosów sceptyków powątpiewających w sukces targów, po trzyletniej przerwie SHK zyskało pozytywne recenzje i wzbudziło zainteresowanie zarówno zwiedzających, jak i mediów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz specjalny „Łazienki dla wszystkich – innowacyjne idee łazienkowe”, w czasie którego odwiedzający mogli obejrzeć mieszczące się na 230 m2 aranżacje łazienek. Pokaz zorganizowany był przede wszystkim z myślą o łazienkach „bez barier”, dedykowanych osobom starszym i niepełnosprawnym. Dlatego można było na nim zobaczyć m.in. płaskie brodziki, składane siedzenia, systemy uchwytów, czyli wszystko to, co czyni łazienkę komfortową i bezpieczną. Pokaz miał dodatkowo udowodnić, że łazienka przystosowana do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych  może być nowoczesna i atrakcyjna dla wszystkich – bez względu na wiek.
Wśród wystawców SHK znaleźli się znani producenci branży grzewczej, wentylacyjnej czy wyposażenia łazienek, m.in. Danfoss, Grundfos, Kermi, Meibes, Grohe, BBT Termotechnik, Devi czy Brötje. W ocenie większości wystawców targi SHK 2005 zyskały na atrakcyjności w porównaniu z poprzednią edycją z 2002 roku. Ogólną prezentację targów poprawiła nowa lokalizacja wystawy, a wprowadzenie do jej programu modnej ostatnio energii odnawialnej okazało się czynnikiem decydującym o wzroście zainteresowania zwiedzających. Wśród odwiedzających przeprowadzona została ankieta, która wykazała, że aż 86% z nich twierdzi, iż kontynuacja targów byłaby bardzo istotna dla uzyskania informacji o nowościach w branży.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA