Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Osią kompozycyjną wnętrza jest umywalka wsparta na stalowym postumencie. Ustawiona przy kolistej ścianie z pustaków szklanych jawi się niczym surrealistyczna rzeźba.

Więcej swiatła – zgodnie mówili państwo domu zlecając projektantce pracę nad wnętrzem łazienki. Jeszcze przed remontem znajdowały się tutaj dwa okna połaciowe, ale – umieszczone obok siebie – nie doświetlały wszystkich zakamarków. Pomieszczenie rozjaśniły więc liczne lampy w kształcie kostek lodu. Również kolista ściana z pustaków szklanych, wzniesiona we fragmencie ściany działowej między łazienką a holem sprawia, że oba wnętrza doświetlają się wzajemnie. Zarówno światło naturalne, jak i sztuczne przenika przez półprzezroczyste szkło, potęgując wrażenie przestronności i jasności. Załamując się na skalistej fakturze kafli o marmurowym rodowodzie, tworzy subtelną grę światła i cienia.
Kolista szklana ściana stała się także oprawą dla nablatowej umywalki. Jej misa stoi na blacie z egzotycznego drewna, wyciętego w kształcie łezki – całość opiera się na wykonanym na zamówienie postumencie ze stali szlachetnej. Obudowa umywalki to w rzeczywistości wolno stojąca konstrukcja; instalację wodno-kanalizacyjną poprowadzono w podłodze. Specjalnego montażu wymagało również lustro nad umywalką – umieszczone na delikatnych drążkach ze stali, sprawia wrażenia unoszącego się w powietrzu.
Nastrojowa, choć nieco surowa aranżacja azylu dla dwojga sprzyja pozostawieniu codziennych problemów za progiem.

PROJEKT: ARCH. KATARZYNA MIKULSKA-SĘKALSKA
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI

KOMENTARZ PROJEKTANTA
arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska

Bardzo lubię stosować w swoich projektach umywalki nablatowe. Mają one ciekawe formy, a blaty, na których są umieszczane wykorzystywane są do ustawiania kosmetyków (duża funkcjonalność). Ważnym elementem
w łazience jest światło. Oprócz sztucznego oświetlenia wprowadzam do wnętrza również luksfery, które przepuszczają promienie świetlne, tworząc przy tym miły nastrój.


WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalka – „Starck I”, prod. Duravit
sedes –„Starck I”, prod. Duravit
bidet –„Starck I”, prod. Duravit
wanna z hydromasażem – „Jamajka”, prod. Victory Spa
drzwi do kabiny prysznicowej – prod. Hüppe
bateria umywalkowa – „Maxtres”, prod. Tres
bateria bidetowa – „Maxtres”, prod. Tres
bateria prysznicowa – „Maxtres”, prod. Tres
podtynkowy system spłukujący – „Rapid S”, prod. Grohe

powierzchnia łazienki: ok. 12 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA