Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Dziś (14 listopada) w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu rusza przedsięwzięcie zatytułowane „Design 1:1”. W jego ramach odbędą się panele dyskusyjne, wykłady oraz wystawy poświęcone wzornictwu. Organizatorzy imprezy, której celem jest propagowanie polskiego wzornictwa przemysłowego, to Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Meble Vox oraz poznańska WSNHiD.
Imprezę rozpocznie seminarium „Design w Wielkopolsce”, na którym omówiona zostanie konieczność powstania Wielkopolskiego Centrum Designu. Odbędą się również prezentacje „Od pomysłu do produktu” obrazujące (na przykładzie wybranych branż: sanitarnej, mebli tapicerowanych oraz armatury łazienkowej) charakter współpracy między projektantem a firmą produkcyjną - od momentu zlecenia projektu, po jego realizację. W projekt zaangażowały się firmy Iker, Koło, Axor/Hansgrohe i Meble Vox. Przedmiot dyskusji stanowić będą sposoby pracy z projektantami oraz proces powstawania produktu - od idei powstania, poprzez próby prototypowania wyrobu,  po wprowadzenie nowości na rynek.
Imprezie  „Design 1:1 towarzyszyć mają ekspozycje prac młodych projektantów – wystawa konkursu „Prodeco”, a także prezentacje prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA