Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Europejskie targi wyposażenia łazienek ze względu na ich specyfikę można podzielić na dwie grupy - na te, które odbywają się razem z branżą grzewczo-instalacyjną i te przy targach płytek ceramicznych. Do pierwszej grupy należą przede wszytkim targi ISH we Frankfurcie i Mostra Convegno Expocomfort w Mediolanie. O ile wystawa łazienek na ISH cieszy się niesłabnącą popularnością, to już łazienka przy MCE przeżywa znaczący kryzys. W ubiegłym roku w wystawie łazienek na MCE (Expobagno) wzięło udział ok. 200 wystawców, co w stosunku do poprzedniej edycji stanowi spadek o ponad 80 firm. Znaczący producenci z Włoch, którzy zrezygnowali z udziału na Expobagno kilka miesięcy później wzięli udział w udanej wystawie łazienek przy targach Salone Internazionale del Mobile. Można z tego  wnioskować, iż bliżej wystawcom łazienkowym do targów o charakterze wnętrzarskim niż instalacyjnym. Czyżby formuła przy MCE się zużyła?
Takich dylematów związanych z kryzysem formuły nie mają wystawy łazienkowe, które odbywają się z targami płytek ceramicznych. Cersaie w Bolonii i Cevisama w Walencji utrzymują constans zainteresowania i efektywności.
Przeprowadziłem tę krótką analizę porównawczą nie bez powodu. Wydaje się ona wręcz konieczna w kontekście trwających prac nad formułą wystawy \"wyposażenia łazienek i płytek ceramicznych\" na Budmie. Polskiej branży łazienkowej nie satysfakcjonowały dotychczasowe wystawy odbywające się równolegle z targami Instalacje, czyli w formule zbliżonej do ISH. Czy w formuła łazienka + płytki (czyli we wzorcu Cevisamy czy Cersaie) ją usatysfakcjonuje? Póki co trzymamy kciuki za  negocjacje MTP z branżą płytek i wyposażenia łazienki.
MARIUSZ NIEŚCIOR
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA