Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Początek Nowego Roku to zwykle okres podsumowań i konstruktywnych postanowień na najbliższe dwanaście miesięcy. Podsumowuje także nasza branża. O wizerunku zeszłego roku zadecydował niestety światowy kryzys gospod
arczy i zapowiadane, bądź już odczuwane jego skutki. Także w branży sanitarno-instalacyjnej. W tej chwili najbardziej „straszy” perspektywa wstrzymania nowych inwestycji i zdecydowanie mniejsza podaż kredytów hipotecznych. Wpływ kryzysu odczuwają również firmy eksportujące swoje produkty do Rosji i Ukrainy o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Łazienki”. I choć nikt w naszej branży jeszcze nie mówi o konkretnych przypadkach zwolnień, ograniczenia zatrudnienia czy produkcji, nikt też nie ignoruje aktualnej kryzysowej sytuacji i zagrożeń, które ze sobą niesie.
A co oprócz zaczątków kryzysu przyniósł nam rok 2008? Okazuje się, że dla szerokiej grupy graczy naszego rynku był to dobry rok. Rok stabilny i w wielu przypadkach przynoszący wzrosty sprzedaży. Wśród znaczących wydarzeń mijającego roku na pewno warto wymienić otwarcie zmodernizowanej fabryki Sanitec Koło przystosowanej do produkcji ceramicznych wyrobów wielkoformatowych. Branżę zdominowały także liczne działania producentów i dystrybutorów skierowane do projektantów i architektów – by wymienić konkursy Sanitec Koło, PoolSpa, Terma Technologie, czy konferencję „Projekt dizajn” organizowaną przez Roca. I może 2008 rok nie był czasem zasadniczych przemian, rynkowych „przewrotów” i transformacji, ale wydaje się, że takiego właśnie spokojnego roku branża sobie życzyła.
MARTA MATRACKA
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA