Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
1 października podczas III Targów InterflatDesign ruszył konkurs firmy Deante „Projekt produktu z najwyższej półki” skierowany do studentów i absolwentów uczelni artystycznych i technicznych.
Organizator przygotował nagrodę o wartości 10 000 złotych dla dwóch najlepszych prac w kategoriach: projekt linii baterii oraz projekt linii zlewozmywaków. Konkurs jest szansą dla młodych i ambitnych osób, które chciałyby wziąć udział w rywalizacji i rozpocząć twórcze działania, na zdobycie rozgłosu i pokazanie swojego talentu poza murami macierzystej uczelni.
- Współpraca ze znanym producentem, to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce oraz przepustka do rozpoczęcia kariery zawodowej wśród najlepszych – mówi Paweł Dudziak absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, który współpracuje z firmą Deante. – Z doświadczenia wiem, że pracodawcy inwestują w swoich projektantów, promując ich prace na wystawach i konkursach, co sprawia, że kariera młodej osoby nabiera rozpędu. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia „Projekt produktu z najwyższej półki” odbyło się 1 października podczas trzeciej edycji Targów InterflatDesign w Łodzi, których celem jest promocja designu w aranżacji przestrzeni mieszkalnej.
- Podczas uroczystej inauguracji uczestnicy zapoznali się z warunkami konkursu, przedtem jednak mieli okazję wysłuchać wykładu jednej z najważniejszych postaci współczesnego designu - Janusza Kaniewskiego – mówi Krzysztof Kuczmański z firmy Deante.
Polski projektant, który swoim dorobkiem udowodnił, że rodzimy design może śmiało konkurować ze światowym wzornictwem, wygłosił prelekcję zatytułowaną „Perspektywy Designu made in Poland na tle europejskich trendów. Tworzymy zamiast kopiować”.
Konkurs organizowany przez Deante przeznaczony jest dla studentów i absolwentów uczelni artystycznych (do 4 lat po zakończeniu studiów). Jego zasady zostały omówione z dziekanami uczelni wyższych, które wyraziły chęć udziału w wydarzeniu. Rywalizacja będzie składała się z dwóch etapów. Od 1 października rozpoczną się konsultacje na: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Politechnice Warszawskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Lubelskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Politechnice Koszalińskiej, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Śląskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wyłonieni podczas obrad jury kandydaci będą następnie dopracowywać swoje projekty pod okiem managerów Deante. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 10 marca 2012 r. Oprócz dwóch nagród głównych w wysokości 10 000 złotych, przewidziane są także wyróżnienia w kwocie 500 zł dla każdej pracy, która przejdzie do drugiego etapu.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA