Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
„Projekt produktu z najwyższej półki” – to tytuł konkursu organizowanego przez firmę Deante. Dzięki połączeniu kreatywności młodych projektantów oraz doświadczeniu lidera na rynku producentów armatury łazienkowej i kuchennej, powstaną nowe linie baterii oraz zlewozmywaków. Na zwycięzców czeka po 10 tys. zł nagrody.
Młodzi projektanci, choć zdolni i kreatywni, nie zawsze mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów. Dlatego coraz częściej są wspierani przez firmy, mające ugruntowaną pozycję. Cel? Zwrócenie uwagi branży na ich umiejętności, co najlepszym pomaga w znalezieniu pracy. W perspektywie istotne jest również osiąganie kolejnych sukcesów polskich designerów na europejskich czy światowych rynkach.
Firma Deante nie po raz pierwszy wspiera debiutantów. Owocem współpracy z młodymi projektantami jest seria Jaguar Line, którą współtworzył m.in. Paweł Dudziak, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dudziak był kilkukrotnie nagradzany w konkursach za projekt panelu natryskowego Jaguar Line Deante, co dało mu szansę na stałą współpracę z tą renomowaną firmą.
Zainteresowanie młodych osób tego typu inicjatywami jest bardzo duże. Wygrana w konkursie jest szansą na zaprezentowanie swoich pomysłów i rozpoczęcie kariery zawodowej w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku – mówi Anna Kowalska, z-ca dyrektora handlowego ds. marketingu z firmy Deante, organizatora konkursu. – Z kolei dla nas współpraca z utalentowanymi i ambitnymi projektantami to zastrzyk kreatywności, który umożliwia nowe spojrzenie na dotychczasowe rozwiązania. W branży, która z założenia powinna wyznaczać nowe trendy, jest to niezwykle cenne.
Firma Deante istnieje na rynku już 20 lat. Początkowo w jej ofercie dominowały zlewozmywaki i baterie łazienkowe, z czasem gama produktów została rozszerzona, m.in. o panele i zestawy oraz kabiny natryskowe. Obecnie firma oferuje kompleksowe wyposażenie kuchni i łazienek w armatur ę sanitarną.

W konkursie mogą brać udział studenci architektury i wzornictwa przemysłowego wszystkich polskich uczelni, jak również architekci oraz projektanci wzorów przemysłowych – do czterech lat od czasu obrony dyplomu. Prace można składać w dwóch kategoriach: wzór przemysłowy serii zlewozmywaków granitowych (1-, 1,5-, 2-komorowy oraz trapezowy) oraz wzór przemysłowy serii baterii (umywalkowa stojąca, wannowa ścienna, natryskowa i zlewozmywakowa). Projekty można nadsyłać tylko podczas I etapu konkursu – do 30 listopada. W czasie II etapu, zakwalifikowani przez jury uczestnicy, będą natomiast szlifować swoje projekty pod okiem doświadczonych product managerów. Prace zespołowe nie będą oceniane. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 10 marca przyszłego roku. Dla laureatów przewidziano nagrody w wysokości 10 tys. zł. Dodatkowo „zwycięskie” baterie oraz zlewozmywaki zostaną włączone do oferty firmy Deante i zapewne zagoszczą w domach wielu klientów. Wszyscy, którzy przejdą do II etapu, otrzymają wyróżnienia w wysokości 500 zł.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA