Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wnętrze komfortowo urządzonej łazienki w całości pokryte zostało małymi szklanymi płytkami. Zdyscyplinowana kompozycja, w której dominuje odcień soczystej zieleni, daje efekt chłodnej, wyrafinowanej sterylności.

Właścicielowi mieszkania zależało na rozbudowaniu programu funkcjonalnego łazienki - chciał, żeby znalazły się tutaj także wanna z hydromasażem i kabina prysznicowa. Architekt zrealizował te życzenia zmieniając kształt i powiększając metraż łazienkowego wnętrza. Modyfikacje zostały przeprowadzone kosztem sąsiedniej toalety. Część jej powierzchni została wchłonięta przez łazienkę. W toalecie pozostały jedynie sedes i umywalka - bidet należy do wyposażenia większego pomieszczenia. Specjalnie zaprojektowana przestrzeń w formie wnęki stała się idealnym miejscem na stworzenie w niej kabiny prysznicowej. Jest ona na tyle obszerna, że z natrysku mogą bez trudu korzystać dwie osoby jednocześnie. Prysznicowa wnęka nie posiada brodzika - by uniknąć rozlewania się wody poza obręb kabiny obniżono jedynie o centymetr poziom posadzki. Drzwi z przejrzystego, bezbarwnego szkła podkreślają ciągłość przestrzeni.

Mozaika pokrywająca niemal całą łazienkę - podłogę i ściany aż do sufitu - pojawiła się tu na wyraźne życzenie właściciela. Szklane kostki są bardzo praktyczne: łatwo usunąć z nich wilgoć, utrzymanie w czystości także nie jest kłopotliwe. Ceramika sanitarna to bryły o prostych, nowoczesnych kształtach - prostokątna, wydłużona umywalka z uchwytami na ręczniki, podwieszany bidet utrzymany w geometrycznej stylistyce. Usytuowanie urządzeń obok siebie podkreśla ich stylistyczną bliskość. Powierzchnię ściany nad nimi wypełnia tafla kryształowego lustra zwieńczona punktami świetlnymi. Czystą, graficzną wręcz aranżację łazienki uzupełnia oryginalna szafka łazienkowa, którą tworzą półki przesłonięte sięgającą sufitu, przesuwaną taflą piaskowanego szkła. To miejsce na kosmetyki i akcesoria. Są łatwo dostępne, a ich barwne opakowania nie wprowadzają dysonansu do zdyscyplinowanej kolorystycznie aranżacji.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA